فیس‌لیفت لکسوس CT200h برای سال ۲۰۱۸، رونمایی شد

مدل جدید لکسوس CT200h، چهره‌ای اسپرت‌تر از قبل دارد که با حالتی انتقامجو همراه شده است. این خودرو، در فضای داخلی و تجیهزات فنی هم، تفاوت‌هایی با گذشته خواهد داشت.

مدل ۲۰۱۸ از CT200h، در نمای روبر عضلانی و حجیم به نظر می‌رسد. جلوپنجره‌ی مشبک و بزرگ این خودرو، همچنان چشم‌گیر است، اما طرح لانه‌زنبوری متفاوتی دارد. مدل‌های فول آپشن از CT200h، با نوار LED روشنایی روز قابل سفارش هستند که حالا به جای پایین کاسه چراغ، در قسمت بالای آن، خواهد بود. رینگ‌های اسپرت ۱۶ اینچ و ۱۰ پر، برای این خودرو بازطراحی شده‌اند تا ویژگی‌های اسپرت بیشتری به همراه داشته باشند، ضمن اینکه نسخه‌ی F Sport با رینگ‌های ۱۷ اینچ، ارائه خواهد شد.

لکسوس Lexus CT200h 2018

تفاوت CT200h جدید با مدل قبلی، در نمای پشت، بیشتر نمود دارد. سپرهای عقب، حجیم و اسپرت دیده می‌شوند. چراغ‌های عقب هم، حالت بی‌تفاوت سابق را ندارند و با نوار LED به شکل L، جوان‌پسند و تهاجمی هستند. بخش سیاه‌رنگ و پلاستیکی سپر، در مقایسه با گذشته، بیشتر از قبل است که البته زیبایی CT200h را افزایش داده است.

نسخه‌ی F Sport از لکسوس CT200h، در فضای داخلی و بیرونی، رنگ‌بندی متنوع‌تری خواهد داشت و می‌تواند به‌ صورت دو رنگ، سفارش داده شود. علاوه بر این، می‌توان از نمایشگر عریض ۱۰.۳ اینچ، به جای نمونه‌ی ۷ اینچ در مدل استاندارد، بهره‌مند شد.

لکسوس Lexus CT200h 2018

تمامی خودروهای آینده‌ی CT200h، با آپشن‌های ایمنی جدید لکسوس، موسوم به Safety System+ همراه خواهد بود که ترمز خودکار در هنگام تشخیص احتمال برخورد، هشدار پیشگیری از حادثه، رادار جانبی، کروز کنترل هوشمند مجهز به کاهنده و افزاینده‌ی سرعت در ترافیک، هشدار خروج از لاین جاده، کاهش شدت نور چراغ‌ها به هنگام نزدیک شدن به دیگر خودروها از روبرو و فرمان حساس به سرعت را، شامل می‌شود.

فعلا قرار نیست پیشرانه و قوای فنی لکسوس CT200h تغییر کند. با این حساب، پیشرانه‌ی ۱.۸ لیتری ۴ سیلندر، با قدرت ۱۰۰ اسب بخار و گشتاور ۱۴۲ نیوتن‌متر، در کنار موتور الکتریکی ۶۰ کیلووات ساعت (۸۰ اسب بخار) روی این خودرو نصب خواهد شد تا میانگین مصرف سوخت ۴.۱ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر حاصل شود.

لکسوس CT200h، مجموعا با نهایت قدرت ۱۳۴ اسب بخار همراه خواهد بود که رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت، ظرف ۱۰.۶ ثانیه را فراهم می‌کند. این خودرو برای رسیدن به سرعت ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت، به زمانی در حدود ۳۴ ثانیه احتیاج دارد و نهایت سرعت آن، محدود به ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت خواهد بود.

نسخه‌ی ۲۰۱۸ از لکسوس CT200h، تفاوت قیمت چندانی با نمونه‌ی قبل نخواهد داشت و با آستانه‌ی قیمت ۳۳ هزار دلار، از چند ماه دیگر در بازار جهانی عرضه خواهد شد. نسخه‌ی F Sport از این خودرو، با آپشن‌های کامل؛ نزدیک به ۳۹ هزار دلار قیمت خواهد داشت.

منبع: زومیت