فورد برای طراحی خودرو از هولولنز مایکروسافت استفاده می‌کند

در طی چند سال گذشته حضور هدست هولولنز مایکروسافت در بازارهای تجاری آرام آرام بیشتر شده است. ناسا، ولوو، لاوز، آئودی و فولکس‌واگن هم‌اکنون به دلایل مختلفی از هولولنز استفاده می‌کنند و حالا کمپانی فورد تصمیم دارد پس از یک دوره‌ی آزمایشی اولیه، از هدست مایکروسافت بیشتر استفاده کند. فورد با استفاده از هولولنز به طراحان خود این امکان را می‌دهد تا با روشی آسان‌تر بتوانند تغییرات مختلف را روی مدل خودروها، کامیون‌ها و خودروهای شاسی‌بلند اعمال کنند. طراحان فورد با استفاده از هدست مورد بحث می‌توانند به‌جای بهره بردن از روش مرسوم مدل‌های ساخته‌شده با خاک رُس، تغییرات مختلف را روی مدل فیزیکی خودرو مشاهده کنند.

مقاله‌های مرتبط:

در حال حاضر کمپانی فرد همچنان از مدل‌های رسی استفاده می‌کند؛ اما با بهره گرفتن از هدست هولولنز می‌توان به‌جای ساخت نمونه‌‌ی نمایشی اجزای مختلف خودرو، از مدل‌های سه‌بعدی در فضای واقعیت افزوده استفاده کرد. کسب و کارهای مختلف، روش‌های جذابی برای بهره بردن از قابلیت‌های هدست واقعیت افزوده‌ی مایکروسافت به‌ کار می‌برند؛ روش‌هایی که مشتریان عادی هیچ‌وقت آن‌ها را مشاهده‌ نخواهند کرد. تعدادی از شرکت‌ها‌ی دیگر نیز از هدست هولولنز برای اهداف آموزشی استفاده می‌کنند و برخی از کسب و کارها با روشی مشابه، از فناوری واقعیت مجازی برای اهداف آموزشی بهره می‌برند. هدست هولولنز همچنین به تیم‌های طراحی این امکان را می‌دهد تا بدون نگرانی از بابت لو رفتن اطلاعات، تصمیمات محرمانه‌ی طراح‌های خود را به اشتراک‌ بگذارند. هدست نامبرده در واقع به این تیم‌ها اجازه می‌دهد تا بتوانند به‌صورت گروهی روی یک طرح کار کنند و آن را به انجام برسانند.

مایکروسافت در تاریخ ۳ اکتبر (۱۱ مهر) در شهر سانفرانسیسکو یک رویداد برای پلتفرم واقعیت ترکیبی ویندوز برگزار خواهد کرد. انتظار نمی‌رود که در این مراسم خبری در مورد نسل جدید هدست هولولنز اعلام شود. با این‌ حال گفته شده است که در این رویداد یک دید بهتر از اینکه چه اپلیکیشن‌ها و بازی‌هایی برای هدست‌های واقعیت ترکیبی مایکروسافت ارائه خواهد شد، به دست خواهیم آورد. شرکت‌هایی مثل دل، ایسر، اچ‌پی، لنوو و ایسوس هدست‌های واقعیت ترکیبی ویندوزی مقرون‌به‌صرفه تولید می‌کنند. شایان ذکر است که قیمت این هدست‌ها از ۲۹۹ دلار شروع می‌شود. هدست‌های واقعیت ترکیبی ویندوزی از تاریخ ۱۷ اکتبر (۲۵ مهر) روانه‌ی بازار خواهند شد. بد نیست اشاره کنیم مایکروسافت نیز در ۱۷ اکتبر قصد دارد به‌روزرسانی پاییز کریترز سیستم عامل ویندوز ۱۰ را رسما منتشر کند‌ که یکی از قابلیت‌های این آپدیت جدید، پشتیبانی از پلتفرم واقعیت ترکیبی ویندوز است.

نظر شما در این مورد چیست؟

منبع: زومیت