فناوری موتور برقی داخل چرخ؛ انقلاب تازه در خودروهای الکتریکی

فناوری “موتور الکتریکی داخل چرخ” در واقع نوعی متفاوت از خودروهای الکتریکی است. خودروهای برقی عادی، به‌ گونه‌ای طراحی شده‌اند که انگار در ابتدا یک خودروی بنزینی بوده‌اند که به‌ جای پیشرانه بنزینی، یک موتور الکتریکی قرار گرفته است. یعنی موتور برقی در وسط کاپوت قرار می‌گیرد و از طریق دو پلوس، قدرت به چرخ‌ها منتقل می‌شود. اما در خودروهای برقی مجهز به فناوری “موتور الکتریکی داخل چرخ”، دقیقا روی هر چرخ یک موتور الکتریکی قرار دارد که مستقیماً چرخ را به پیش می‌راند.

Elaphe in-wheel plug-and-play electric motor / موتور الکتریکی داخل چرخ

شتاب‌گیری خوب و واکنش سریع خودروی برقی به خواسته‌های راننده، یکی از مشخصات عمومی خودروهای الکتریکی است. اما خودروهای برقی مجهز به موتور الکتریکی داخل چرخ، یک ویژگی دیگر هم دارند. از آن‌جا که در این خودروها، قدرت و سرعت هر چرخ به طور جداگانه کنترل می‌شود، قابلیت فرمان‌پذیری آن‌ها به‌شدت افزایش می‌یابد. این خودروها می‌توانند حتی سر پیچ‌ها نیز شتاب‌گیری بالایی داشته باشند و همزمان فرمان‌پذیری خود را حفظ کنند. موتورهای برقی همچنان روش‌های مهندسی خودرو را بازتعریف می‌کنند، اما شاید تاکنون چیزی شبیه ایده موتور الکتریکی داخل چرخ استارتاپ اسلوونیایی Elaphe تولید نشده باشد.

Elaphe in-wheel plug-and-play electric motor / موتور الکتریکی داخل چرخ

این شرکت ۱۵ سال بر روی موتورهای الکتریکی داخل چرخ تحقیق و کار انجام داده و نتیجه آن ساخت موتور برقی Elaphe M700 است؛ یک موتور برقی پلاگ اند پلی (plug-and-play) یا آماده به کار که نیاز به تنظیمات خاصی از طرف راننده برای راه‌اندازی ندارد و به عنوان راه حلی بی‌نظیر برای موتورهای الکتریکی ارائه شده است. این شیوه رانشی بدیع در داخل هر چرخ قرار می‌گیرد و هر موتور الکتریکی دارای یک سیستم خنک کننده مستقل، ترمز دیسکی استاندارد یا کاسه‌ای با سیستم ترمز ضد قفل احیاکننده و واحد کنترل الکترونیکی است. هر دستگاه موتور برقی داخل چرخ Elaphe M700، حدود ۲۳ کیلوگرم وزن دارد.

Elaphe in-wheel plug-and-play electric motor / موتور الکتریکی داخل چرخ

موتورهای الکتریکی داخل چرخ علاوه بر این که فوق‌العاده کارآمد هستند، توزیع گشتاور پیشرفته‌ای را نیز برای خودروی الکتریکی فراهم می‌کنند. کنترل‌کننده‌های الکترونیکی به موتور الکتریکی کمک می‌کنند تا خودروی برقی را به طور کامل تحت کنترل نگه دارد و لغزش تایر را به حداقل برساند. در عین حال واحد کنترل نیروی محرکه خودروی الکتریکی می‌تواند با توجه به نحوه راه‌اندازی وسیله نقلیه، با فناوری خودران یا راننده ارتباط برقرار کند. یک ماژول توزیع و مدیریت قدرت، به موتور الکتریکی دستور می‌دهد که به چه میزان قدرت در اختیار هر چرخ خودروی برقی قرار دهد.

Elaphe in-wheel plug-and-play electric motor / موتور الکتریکی داخل چرخ

هر موتور برقی داخل چرخ به طور مداوم ۶۷ اسب بخار و حداکثر ۱۰۱ اسب بخار قدرت تولید می‌کند. با قرار دادن دو موتور الکتریکی در محور عقب، راننده در مجموع ۲۰۲ اسب بخار در اختیار دارد که می‌تواند از ۱۳۴ اسب بخار آن برای رانندگی در شرایط کارکرد مداوم استفاده کند. با حساب سرانگشتی نیز در صورت استفاده از سیستم تمام چرخ محرک می‌توان برای شرایط کارکرد مداوم ۲۶۸ اسب بخار و در حالت بیشینه ۴۰۴ اسب بخار قدرت از موتورهای الکتریکی داخل چرخ Elaphe دریافت کرد.

Elaphe in-wheel plug-and-play electric motor / موتور الکتریکی داخل چرخ

Elaphe اولین شرکتی نیست که از فناوری موتور الکتریکی داخل چرخ بهره می‌برد. پیش از این نیز بوش (bosch) سیستم اکسل الکتریکی یا “e-axle” خود را توسعه داده است، که موتور برقی، جعبه دنده و سیستم کنترل الکترونیکی را با هم ترکیب می‌کند. این سیستم شامل باتری یا امکانات نرم‌افزاری نمی‌شود و خودروساز باید آن‌ها را تولید کند.

مقاله‌های مرتبط:

شرکت اسلوونیایی Elaphe امیدوار است که برخی از قطعات یا تمام اجزای آن را در اختیار طراحان خودرو قرار دهد؛ به این روش آن‌ها می‌توانند مجموعه‌ی وسیعی از روش‌های حمل‌ونقل جدید را ایجاد کنند. چنین فناوری بدون نیاز به قرار دادن موتور الکتریکی در زیر کاپوت، فرصت‌های طراحی بسیار زیادی در اختیار طراحان خودروی برقی قرار خواهد داد.

شرکت Elaphe برای نشان دادن عملکرد موتور الکتریکی خود، ویدئویی از آن در مسیر یخی در شمال چین منتشر کرده است. شاید به زودی موتورهای الکتریکی داخل چرخ Elaphe بتوانند راه خود را به صنعت خودروی برقی باز کنند و در برندهای برقی از این فناوری نوین بهره‌گیری شود.

ویدئو


دانلود





منبع: زومیت