فناوری شارژ بیسیم و بدنه تمام شیشه ای؛ ویژگی های انحصاری آیفون ۵ اینچی


به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از دیجیاتو، البته تقریباً دو هفته قبل نیز خبری در مورد معرفی آیفون ۵ اینچی مجهز به دوربین دوگانه عمودی منتشر شده بود، و انتظار می رود مشخصات سخت افزاری آن دقیقاً همسان با مدل های ۷s و ۷s Plus باشد.

جالب اینکه به تازگی کارشناسان معتبری همچون مینگ-چی کو اعلام کرده بودند تمامی سه مدل آیفون سال جاری به شارژ وایرلس (احتمالاً از نوع القایی) مجهز خواهند شد. در ادامه گزارش امروز اشاره شده که شارژر وایرلس نیز در بسته بندی موبایل اپل حضور ندارد و به عنوان وسیله جانبی به فروش خواهد رسید، که البته اقدامی متداول بین تولیدکنندگان تلفن همراه به شمار می رود.

از سوی دیگر، اپل دیگر قصد ندارد تبدیل لایتنینگ به جک ۳٫۵ میلیمتری هدفون را همراه با اسمارت فون های سال جاری عرضه کند، و ظاهراً اهالی کوپرتینو به این نتیجه رسیده اند که کاربران در روند انتقال از لایتنینگ به بلوتوث دیگر نیاز به کمک ندارند.

البته تمامی موارد فوق را نیز باید در کنار شایعات و گمانه زنی های پیشین قرار داد، با این حال منطقی به نظر می رسد که اپل در کنار مدل های ۴٫۷ و ۵٫۵ اینچی همیشگی که احتمالاً ۷s و ۷s Plus یا ۸ و ۸Plus نام می گیرند، مدلی اختصاصی (گران قیمت) را برای جشن ده سالگی این موبایل محبوب معرفی نماید، که ویژگی های جدیدی از جمله بدنه تمام شیشه ای، نمایشگر OLED، دوربین دوگانه، شارژ بیسیم و قیمت ۱۰۰۰ دلاری در آن دیده می شود.منبع : کلیک جام جم