فروش ماسک برای محافظت از فیس آیدی آیفون ۱۰

یکی از مهم‌ترین قابلیت‌هایی که شرکت اپل در گوشی هوشمند جدید آیفون ۱۰ خود ارائه کرده، فیس آی‌دی است. فیس آی‌دی در واقع یک سیستم تشخیص چهره محسوب می‌شود که قرار است سیستم‌های تشخیص چهره‌ی موجود در بازار را وارد سطحی جدید کند. البته به دلیل اینکه آیفون ۱۰ اپل هنوز به بازار عرضه نشده است، کاربران سوالات زیادی در مورد قابلیت فیس آی‌دی دارند و پاسخ این سوالات احتمالا تا زمان عرضه‌ی گوشی هوشمند مورد بحث به بازار، مشخص نخواهد شد.

مقاله‌های مرتبط:

یکی از این سوال‌ها این است که آیا در هنگام خواب، افراد دیگر می‌توانند با اسکن کردن چهره‌‌تان، قفل آیفون ۱۰ شما را باز کنند یا خیر. این سناریو در مورد سنسور تشخیص اثر انگشت تاچ آی‌دی نیز مطرح بود که بعدا مشخص شد که امکان دور زدن این سنسور وجود دارد. حال برخی از فروشندگان برای رفع این ترس افراد که سیستم تشخیص چهره‌ی آیفون ۱۰ آن‌ها در خواب دور زده شود، اقدام به فروش ماسک‌های صورت جدیدی کرده‌اند که گفته می‌شود می‌توانند در هنگام خواب جلوی فریب خوردن فیس آی‌دی را بگیرند. این ماسک‌ها با عنوان «ماسک‌های ضد سرقت آیفون ۱۰» نشانه‌گذاری شده‌اند. منبع این خبر اشاره کرده که این ماسک‌ها شبیه به ماسک‌های معمولی‌ است که احتمالا در هنگام سرما روی صورت خود قرار می‌دهید. البته باید بگوییم که اپل در هنگام معرفی آیفون ۱۰ در رویداد اختصاصی خود اعلام کرده که فیس آی‌دی فقط در شرایطی کار خواهد کرد که افراد به گوشی هوشمند خود توجه داشته باشند؛ در واقع اپل این وضعیت را این‌گونه تعریف کرده که کاربر باید به صورت مستقیم به گوشی آیفون خود نگاه کند.

با توجه به آنچه گفته شد، فیس آی‌دی آيفون ۱۰ فقط در شرایطی فریب می‌خورد که شما با چشمان باز خوابیده باشید و شخص دیگری گوشی‌تان را روبروی چهره‌تان قرار دهد. اگرچه با توجه به توضیحات ارائه شده توسط اپل در مورد فیس آی‌دی، به نظر می‌رسد این ویژگی یکی از امکانات جذاب آیفون ۱۰ باشد، اما همانطور که اشاره کردیم فعلا سوالات زیادی در مورد این سیستم تشخیص چهره وجود دارد. همچنین برخی از افراد نگرانی‌هایی در مورد امنیت این سیستم دارند. در هرحال تا فرا رسیدن ماه نوامبر و آغاز عرضه‌ی آیفون ۱۰ به بازار، پاسخ سوالات یاد شده مشخص نخواهد شد. پس از شروع فروش آیفون ۱۰ و بررسی عملکرد فیس آی‌دی در استفاده‌های روزانه از گوشی، می‌توان در مورد قابلی اطمینان بودن یا نبودن فیس‌ آی‌دی بهتر نظر داد.

نظر شما در مورد فیس آی‌دی چیست؟ آیا این ویژگی همانند تاچ آی‌دی می‌تواند به یک روند همه‌گیر در گوشی‌های هوشمند آینده تبدیل شود؟

منبع: زومیت