فروش سنسورهای تصویر CMOS امسال ۱۹ درصد رشد کرد

بر اساس نظر تحلیلگران بازار صنعت و اطلاعات منتشر شده در سایت IC Insights،‌ میزان فروش سنسورهای تصویر CMOS در سال جاری میلادی نسبت به سال قبل شاهد رشد خوب و چشمگیری بوده است. میزان درآمد جهانی حاصل از فروش این سنسورها، از ابتدای سال ۲۰۱۸ تاکنون با ۱۰ درصد افزایش نسبت به سال قبل،‌ به ۱۳٫۷ میلیارد دلار رسیده و در کل شاهد افزایش فروش  ۱۹ درصدی سنسورهای CMOS‌ نسبت به سال ۲۰۱۷ هستیم.  

فروش سنسور CMOS

شاید بتوان گفت یکی از دلایل این رشد فروش،‌ ناشی از گسترش استفاده از سنسورهای CMOS در دوربین‌های دیجیتال مربوط به وسایل نقلیه، هم‌چنین کاربرد آن در فناوری‌های مربوط به بینایی ماشین بعلاوه استفاده و کاربری این سنسورها در تکنولوژی‌های مربوط به تشخیص هویت و استفاده از آنها در سیستم‌های امنیتی است. هرچند در این میان، استفاده روزافزون از این سنسورهای تصویر در دوربین‌های پیشرفته گوشی‌های هوشمند را نباید نادیده گرفت. گوشی‌هایی هوشمندی که از چندین سنسور استفاده می‌کنند و کیفیت فوق‌العاده‌ای دارند،‌ باعث بازارگرمی بیشتر این سنسورهای تصویر CMOS‌ شده‌اند.

مقاله‌های مرتبط:

در سال ۲۰۱۷،‌ حدود ۶۲ درصد سهم بازار از فروش سنسور CMOS مربوط به کاربرد آن در دوربین گوشی‌‌های هوشمند بود. اما از آنجایی که نیاز به این سنسورهای در بخش‌های دیگری همچون دوربین‌های مربوط به خودروها رو به افزایش است،‌ انتظار داریم سهم بازار ۶۲ درصدی تا سال ۲۰۲۲ به ۴۵ درصد کاهش یابد. این بدان معنی است که سهم بازار سایر بخش‌ها در استفاده از سنسور تصویر CMOS بیشتر از بازار گوشی‌های هوشمند خواهد شد.

به طور کلی، سنسورهای تصویر CMOS در سال ۲۰۱۷ فروش ۸۹ درصدی را از آن خود کردند. این رقم در مقایسه با سال ۲۰۱۲ با فروش ۷۴ درصدی و سال ۲۰۰۷ با فروش ۵۴ درصدی قابل قیاس است. از نظر میزان عرضه سنسور تصویر CMOS‌ به بازار باید بگوییم که در سال ۲۰۱۷،‌ حدود ۸۱ درصد سنسورهای عرضه شده به بازار به فروش رفت که این رقم در سال ۲۰۱۸ نسبت به سال قبل رشد خوبی داشته است.

منبع: زومیت