فروش آیفون 8 احتمالا از ۲۶ شهریور آغاز خواهد شد

امروز باز هم اطلاعات جدیدی در مورد آیفون ۸ فاش شده است. تصاویر منتشر شده در یکی از انجمن‌های آنلاین شبکه‌ی اجتماعی چینی ویبو، نشان دهنده‌ی چند اسلاید در مورد آیفون ۸ است که ظاهرا برای آموزش کارکنان داخلی اپل مورد استفاده قرار گرفته‌اند. در این اسلاید‌های به نماش درآمده در این رویداد، جزئیاتی در مورد گوشی مورد بحث به چشم می‌خورد.

مقاله‌های مرتبط:

اگرچه نمی‌توان صحت این تصاویر را به طور کامل تایید کرد، اما با این حال اگر به اسلاید‌های یاد شده نگاهی داشته باشیم، جزئیات مهمی در آن‌ها خواهیم یافت؛ به‌خصوص اینکه برخی از اطلاعات درج شده در این اسلاید‌ها با آنچه تا کنون در خبرها و شایعات آیفون ۸ مطرح شده، مطابقت دارد. اولین و آخرین اسلاید برخی از ویژگی‌های آيفون ۸که قبلا در مورد آن‌ها خبرهایی منتشر شده، تایید می‌کنند. از جمله این قابلیت‌ها می‌توان به شارژ بی‌سیم، سیستم تشخیص چهره و پشتیبانی از فناوری واقعیت افزوده اشاره کرد. تصویر آيفون موجود در این اسلایدها به تصاویری که در طی چند ماه اخیر از این محصول فاش شده، بسیار شبیه است. همچنین با توجه به عکسی که نمای پشتی آيفون ۸ را در اسلایدهای مورد بحث نشان می‌دهد، ظاهرا خبری از سنسور اثر انگشت پشتی نیست و این یعنی احتمال دارد اپل این سنسور را در زیر نمایشگر آيفون ۸ تعبیه کرده باشد و یا به طور کامل این قابلیت را از محصول نامبرده حذف کرده باشد.

شروع فروش آیفون ۸ از اواسط ماه سپتامبر (اواخر شهریور)

افزون بر آنچه گفتیم، در تصاویر اسلاید جدید فاش شده از آيفون ۸، به این مورد اشاره شده که فروش این گوشی از ۱۷ سپتامبر (۲۶ شهریور) آغاز خواهد شد. البته در این اسلایدها دقیقا مشخص نیست که این تاریخ در واقع زمان شروع پیش خرید آيفون ۸ است یا اپل نسل جدید آیفون را از این تاریخ در فروشگاه‌ها عرضه خواهد کرد. البته احتمال وقوع سناریوی اول خیلی بیشتر است، زیرا تقریبا در تمام گزارش‌های مرتبط اخیر، به این نکته اشاره شده که عرضه‌ی آيفون ۸ احتمالا با تاخیر انجام خواهد شد.

اگر این خبر واقعیت داشته باشد، احتمالا پیش‌فروش آیفون ۸ اپل از تاریخ ۲۲ سپتامبر آغاز خواهد شد؛ چراکه اپل اساسا آیفون‌های جدید خود را در روز جمعه معرفی می‌کند. مجددا باید خاطر نشان کنیم که این خبر صرفا در حد حدس و گمان است زیرا این اطلاعات به طور رسمی تایید نشده‌اند.

انتظار می‌رود آیفون ۸ در کنار نسل به‌روزرسانی شده‌ی آیفون‌های فعلی یعنی دو گوشی جدید آیفون ۷ اس و آیفون ۷ پلاس در ماه سپتامبر رسما معرفی شود. اما به دلیل مشکلاتی که در زنجیره‌ی تامین‌کنندگان آیفون ۸ وجود دارد، انتظار می‌رود این محصول نسبت به آيفون ۷ اس و آيفون ۷ اس پلاس کمی با تاخیر به بازار عرضه شود.

در هرحال در مورد این اطلاعات جدید همچنان شک و تردیدهایی وجود دارد. در زیر می‌توانید تصاویر اسلاید جدید منتشر شده از آیفون ۸ را مشاهده کنید.

نظر شما در این مورد چیست؟

منبع: زومیت