فرمول یک سنگاپور، با قهرمانی همیلتون به پایان رسید

درحالیکه بسیاری از دوست‌داران فرمول یک، با توجه به رتبه‌ی نخست سباستین فتل در تعیین خط روز گذشته و سابقه‌ی ۴ بار قهرمانی او در سنگاپور؛ شانس زیادی برای راننده‌ی اول تیم فراری متصور بودند، این لوئیز همیلتون و تیم مرسدس بود که بر سکوی اول جایزه‌ بزرگ مارینا بی ایستاد.

این رقابت، در پیست خیس و هوای بارانی سنگایور برگزار شد که مهم‌ترین دلیل حوادث متعدد و جابه‌جایی‌های پی‌درپی، در میان رانندگان بود. در همان دور اول، کیمی رایکونن و مکس ورشتاپن، رانندگان تیم‌های فراری و ردبول با یکدیگر برخورد کردند که در ادامه منجر به تماس رایکونن با هم‌تیمی خود، سباستین فتل شد.

فرمول یک سنگاپور این سری برخوردها، فرناندو آلونسو از تیم مک‌لارن را هم بی‌نصیب نگذاشت تا همه‌چیز به نفع لوئیز همیلتون تمام شود. با گذشت تنها سه دور از مسابقه، فتل و رایکونن، رانندگان تیم فراری و امیدهای اصلی قهرمانی در سنگاپور، به همراه مکس ورشتاپن از مسابقه کناره‌گیری کردند و با خروج آلونسو در دقایق بعد، تنها ۱۶ نفر از ۲۰ راننده‌ی اصلی در پیست باقی ماندند. قهرمانی همیلتون در سنگاپور، درحالی رقم خورد که تا پایان رقابت، فقط ۱۱ راننده حضور داشتند.

فرمول یک سنگاپور

هرچند که لوئیز همیلتون، از بزرگ‌ترین رانندگان حاضر در رقابت‌های فرمول یک امسال محسوب می‌شود و توانایی‌های او در تیم مرسدس، غیر قابل انکار است، می‌توان قهرمانی همیلتون در مارینای بی ۲۰۱۷ را، به حساب خوش‌شانسی او نوشت، چراکه از همان دورهای ابتدایی به لطف حادثه برای رانندگان فراری، در صدر قرا گرفت. در پایان مسابقه، همیلتون با زمان دو ساعت و سه دقیقه و ۲۳.۵۴۳ ثانیه اول شد، درحالیکه نزدیک‌ترین راننده به او، دنیل ریکیاردو بود و با ۴.۵ ثانیه اختلاف نسبت به همیلتون، از خط پایان گذشت. جایگاه سوم جایزه بزرگ سنگاپور، به هم‌تیمی همیلتون؛ والتری بوتاس رسید که ۸.۸ ثانیه کندتر از او بود.

فرمول یک سنگاپور

از نکات جالب مسابقه‌ی امروز، اختلاف فاحش رانندگان در رده‌های چهارم، پنجم و ششم با سه راننده‌ی برتر بود. کارلوس ساینز از تیم تورو رسو، سرجیو پررز از تیم فورس ایندیا و جولین پالمر از تیم رنو، درحالی به رتبه‌های چهارم تا ششم رسیدند که به ترتیب ۲۲.۸، ۲۵.۳۶ و ۲۷.۲۶ ثانیه کندتر از لوئیز همیلتون بودند.

منبع: زومیت