فراری N-Largo 488، شاهکار جدید نویتک


 شرکت تیونینگ نویتک روسو، امروزه یکی از برترین تقویت‌کننده‌های خودرو در جهان محسوب می‌شود. این برند، به‌تازگی کیت بدنه و پیشرانه‌ی مدل مشهور ۴۸۸ از فراری را ارتقاء داده است.

نام نویتک روسو برای علاقه‌مندان صنعت خودرو و دنیای تیونینگ، آشنا و با سابقه است. این شرکت آلمانی، با ترکیبی از سرمایه‌گذاری و مدیریت مهندسان ایتالیایی فعالیت می‌کند و هرچند از ابتدا با هدف بهینه‌سازی محصولات فراری شکل گرفته بود، امروزه روی مدل‌هایی از لامبورگینی، مک‌لارن، رولزرویس و مازراتی هم، کار می‌کند. نویتک در زمینه‌ی بهینه‌سازی پیشرانه و ساخت کیت بدنه برای سوپراسپرت‌های مشهور، از بهترین‌های دنیا به حساب می‌آید.

بعید به نظر می‌رسد که خریدار یک فراری ۴۸۸ استاندارد، از کیفیت رانندگی و زیبایی ظاهری آن؛ ناراضی باشد، اما باز هم افراد ثروتمندی که متقاضی مدل‌های خاص و کم‌یاب باشند، به دنبال قدرت بیشتر و ظاهر متفاوت هستند. در چنین شرایطی، تیونرهای اصیل و با سابقه؛ بازار خوبی به همراه دارند و با معرفی محصولات بهینه‌سازی شده، برای کلکسیونرها و علاقه‌مندان خودرو، جذابیت پیدا می‌کنند.

فراری 488 Nlargo نویتک روسو

نسخه‌ی N-Largo از فراری ۴۸۸، در ظاهر تفاوت زیادی با نمونه‌ی استاندارد دارد و با کیت بدنه‌ای از ترکیبات فیبر کربن، پهن‌تر و با ابهت‌تر به نظر می‌رسد. نویتک، در بخش سپرها، گلگیرها، رکاب و خصوصا بالچه‌ی عقب، تغییرات زیادی بر ۴۸۸GTB اعمال کرده است، به طوریکه نه‌تنها ارتفاع آن کاهش یافته، حدود ۱۴ سانتیمتر، عریض‌تر شده است.

نویتک از رینگ‌های اسپرت ۲۲ اینچ برای این نسخه از ۴۸۸ استفاده کرده است که همراه با کاهش ارتفاع ۲.۵ سانتیمتری سیستم تعلیق، کاملا هم‌سطح بدنه و جذاب به نظر می‌رسد. ارتفاع فنربندی این خودرو، قابل تنظیم خواهد بود و می‌تواند برای تردد در شهر، به حالت استاندارد باز گردد. لاستیک‌های به کار گرفته در این مدل، از سری جدید P Zero با حاشیه رنگ قابل انتخاب هستند.

فراری 488 Nlargo نویتک روسو

طبق معمول، شرکت نویتک به عنوان یک تیونر پیشرو؛ بهینه‌سازی فنی محصول خود را فراموش نکرده است. مدل استاندارد فراری ۴۸۸GTB، با پیشرانه‌ی ۳.۹ لیتری توئین‌توربو و مجهز به اینترکولر ارائه می‌شود که در موتور ۸۰۰۰ دور بر دقیقه، ۶۶۱ اسب بخار قدرت دارد. نسخه‌ی تیونیگ‌شده‌ی نویتک، می‌تواند قدرت ۷۷۲ اسب بخار را فراهم کند که بیش از ۱۱۰ اسب بخار، افزایش نشان می‌دهد. گشتاور این مدل هم، به ۸۹۲ نیوتن‌متر در دور موتور ۳۰۰۰ دور بر دقیقه رسیده که نسبت به ۴۸۸GTB، بیش از ۱۳۰ نیوتن‌متر بیشتر شده است. با این اوصاف، نسخه‌ی N-Largo از فراری ۴۸۸، با پیشرانه‌ی ۸ سیلندر، قوی‌تر از خودروهایی مثل فراری F12 TdF برلینتا با موتور ۱۲ سیلندر، خواهد بود. نویتک اعلام کرده است که این محصول، می‌تواند در زمان ۲.۸ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد و نهایت سرعت ۳۴۰ کیلومتر بر ساعت را در اختیار راننده بگذارد. مسلما زمان رسیدن این خودرو از حالت سکون به سرعت ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت نیز، کمتر از ۶.۴ ثانیه در مدل استاندارد، خواهد بود.

فراری 488 Nlargo نویتک روسو

قیمت نهایی فراری N-Largo 488 هنوز اعلام نشده است، اما در نهایت به تولید ۱۱ دستگاه، محدود خواهد بود. این مدل به صورت کانورتیبل یا با سقف فلزی ثابت، قابل سفارش است و خریدار می‌تواند بر رنگ و طرح پوشش فضای داخلی آن،اعمال سلیقه کند. با توجه به اینکه مدل استاندارد ۴۸۸، امروزه حدود ۲۵۰ هزار دلار قیمت دارد؛ می‌توان پیش‌بینی کرد که نسخه‌ی بهینه‌سازی شده از نویتک روسو، قیمتی در حدود دو برابر نمونه‌ی اصلی، داشته باشد.

در پایان این مطلب، بیننده‌ی تیزر رسمی معرفی فراری N-Largo 488 باشید که توسط شرکت تیونینگ نویتک روسو، تهیه شده است. 

دانلود با کیفیت ۳۶۰p   ۷۲۰p   ۱۰۸۰p

فراری 488 Nlargo نویتک روسومنبع :زومیت