فراری ۴۸۸GTB با تیونینگ پوگیا ریسینگ معرفی شد

پس از رونمایی فراری ۴۸۸GTB به‌عنوان جایگزین مدل تحسین شده‌ی ۴۵۸ به‌دلیل حذف شدن پیشرانه‌ی تنفس طبیعی، طرفداران اسب وحشی ایتالیایی نگران بودند، اما ۴۸۸ به عملکرد فنی فوق‌العاده به یکی از موفق‌ترین محصولات فراری تبدیل شد. دو ماه از رونمایی نسخه‌ی پرقدرت ۴۸۸ پیستا می‌گذرد و حالا شرکت تیونینگ آلمانی پوگیا ریسینگ (POGEA Racing)، نسخه‌ی مخصوص خود را از فراری موتورمیانی زیبا معرفی کرده است. تیم مهندسی فراری در نسخه‌ی پیستا، ۴۸۸ را قدرتمندتر از همیشه کرده بود که به‌نظر می‌رسد متخصصان پوگیا ریسینگ نیز از همین فرمول استفاده کرده باشند.


Ferrari 488 GTB POGEA / فراری 488

شرکت تیونینگ آلمانی پوگیا ریسینگ پیش از این با ارائه‌ی پکیج‌های تیونینگ فنی و ظاهری برای مدل‌هایی چون آلفارومئو ۴C و جولیا، آبارث ۱۲۴ اسپایدر و ۵۰۰، آئودی RS2 و مرسدس‌بنز CLS مطرح شده بود که البته جدیدترین محصول آن‌ها، بزرگ‌ترین پروژه‌ی تیونینگ آن‌ها نیز محسوب می‌شود. در حقیقت پوگیا ریسینگ در تقویت پیشرانه‌ی ۸ سیلندر V شکل ۳.۹ لیتری توربوشارژ ( دو توربوشارژ، طرح بی-توربو)، فراری ۴۸۸ موفق‌تر عمل کرده است. فراری ۴۸۸ پیستا با قدرت ۷۲۰ اسب بخار و گشتاور ۷۷۰ نیوتن‌متر معرفی شد، اما حاصل تلاش مهندسان پوگیا ریسینگ، ۸۲۰ اسب بخار و ۹۰۰ نیوتن‌متر گشتاور بوده است.


Ferrari 488 GTB POGEA / فراری 488

مقاله‌های مرتبط:

علاوه بر تقویت پیشرانه، متخصصات پوگیا ریسینگ با نصب فلاپ‌های ضدزنگ در سیستم اگزوز، موزیک متن فوق‌العاده شنیدنی از ۸ سیلندر فراری تحویل گرفته‌اند. دست‌کاری‌های پوگیا ریسینگ عملکرد ۴۸۸ را از نسخه‌ی پیستا هم فراتر برده است. محصول پوگیا ریسینگ با حداکثر سرعت ۳۴۵ کیلومتر بر ساعت در زمان ۲.۸ ثانیه به‌سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. برای مقایسه فراری ۴۸۸ پیستا به ۲.۸۵ ثانیه زمان نیاز دارد تا به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد و البته نهایت سرعت آن به ۳۴۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

Ferrari 488 GTB POGEA / فراری 488


متخصصین پوگیا ریسینگ با نصب کیت بدنه‌ی جدید، شامل باله‌ی بزرگ در عقب و رینگ‌های بزرگ ۲۱ اینچی با تایرهای میشلن، نمای ۴۸۸ را به‌روز رسانی کرده‌اند. بیشتر پنل‌های این کیت از جنس فیبرکربن ساخته شده‌اند تا فراری ۸ سیلندر ۴۲ کیلوگرم کاهش وزن تجربه کند. تصاویر کابین سفارشی پوگیا ریسینگ هنوز منتشر نشده است، ولی بدون شک فضا داخلی ۴۸۸ هم تغییرات خواهد داشت.

پکیج تیونینگ ۴۸۸ پوگیا ریسینگ با کد FPlus Corsa فقط برای تعداد محدود ۲۰ دستگاه درنظر گرفته شده است. تمام مراحل نصب این پکیج در آلمان و با قیمت ۳۵ هزار یورو (حدود ۴۳ هزار دلار) انجام می‌شود.

منبع: زومیت