عرضه دستیار صوتی الکسا برای اچ‌تی‌سی یو ۱۱ تا چند روز آینده

دستیار دیجیتال، به یکی از جذاب‌ترین و مهم‌ترین ویژگی‌های هر گوشی‎ هوشمندی تبدیل شده است؛ زیرا روش جدیدی را برای تعامل کاربران با گوشی‌های هوشمند و تبلت‎ها فراهم می‎کند. شرکت اپل با دستیار صوتی «سیری»، رقبای خود را به چالش کشید؛ اما امروزه، دستیارهای هوشمند دقیق‌تر شده‎اند و می‌توان از آن‎ها در گجت‌های مختلفی استفاده کرد.  

الکسا، یکی از بهترین دستیارهای هوشمندی است که در حال‌حاضر، در محصولات شرکت آمازون از جمله بلندگوهای هوشمند اکو به‎کار گرفته می‎شود. با این‌حال، آمازون در سال گذشته با هواوی وارد همکاری شد و دستیار صوتی الکسا را برای فبلت پرچم‏دار میت ۹ عرضه کرد. امسال نیز، این شرکت با اچ‌تی‌سی همکاری کرده است تا مخاطبان دستیار صوتی الکسا را گسترش دهد؛ به همین جهت، گوشی پرچم‌‏دار اچ‌تی‎سی یو ۱۱ (بررسی تخصصی در زومیت) دستیار صوتی الکسا را به‎زودی دریافت خواهد کرد.

دفتر اچ‌تی‎سی در ایالات متحده، توئیت جدیدی را منتشر کرده است که از عرضه‌ی دستیار صوتی الکسا برای گوشی اچ‌تی‌سی یو ۱۱ تا دو روز دیگر یعنی دوشنبه، ۲۶ تیر ماه حکایت دارد. دستیار صوتی الکسا برای گوشی اچ‎تی‌سی یو ۱۱، مانند یک برنامه‌ی سیستمی منتشر خواهد شد که برای استفاده از آن، باید در آمازون حساب داشته باشید تا این برنامه به حساب شما متصل شود. باید توجه داشت که پشتیبانی از دستیار صوتی الکسا آمازون با جدیدترین به‎روزرسانی Edge Sense به گوشی‎ اچ‌تی‌سی یو ۱۱ اضافه می‎شود؛ اما این قابلیت تا روز دوشنبه، فعال نخواهد شد.

انتظار می‌رود که دستیار صوتی الکسا برای گوشی اچ‌تی‎سی یو ۱۱، عملکرد بهتری در مقایسه با نسخه منتشر شده آن برای فبلت پرچم‎دار میت ۹ هواوی داشته باشد. در این فبلت رده‎بالا، باید حتماً برنامه را اجرا کنید و سپس با لمس آیکون مربوطه، می‌توان فرامین صوتی خود را به الکسا انتقال داد. این در حالی است که Google Assistant با فرمان صوتی، فعال می‎شود و نیازی به اجرای برنامه مجزا برای استفاده از آن وجود ندارد. باید اشاره کرد که اچ‌تی‎سی یو ۱۱، از دستیار صوتی گوگل اسیستنت نیز استفاده می‌کند و حتی در صورتی ‎که از عملکرد برنامه‌‌ی الکسا رضایت نداشته باشید، این دستیار صوتی هم‌چنان می‎تواند به شما کمک کند.

منبع: زومیت