طراحی و دکوراسیون داخلی گل فروشی به سبک مینیمالیسم

دکوراسیون داخلی گل‌فروشی مورد بررسی در این مطلب توسط شرکت Sides Core در کشور ژاپن طراحی شده است. شرکت طراح یک اتاق فلزی سیاه رنگ در مرکز این فروشگاه قرار داده است. این اتاق فلزی به عنوان یک تکیه‌گاه برای رشد گل‌ها و گیاهان بالا‌رونده و پیچک‌ها نصب شده است. زمانی که این اتاق فلزی با گل و برگ‌های سبز پوشیده شود به این گل‌فروشی جلوه‌ای خاص خواهد بخشید.

دکوراسیون داخلی گل‌فروشی

این فروشگاه بسیار ساده و به سبک مینیمالیسم طراحی شده است. کاملا مشخص است که رنگ سفید و رنگ‌های خنثی مانند خاکستری برای طراحی داخلی بیشترین کاربرد را داشته است؛ بنابراین از میز و صندلی‌ با رنگ تیره و اتاق فلزی سیاه رنگ برای ایجاد کنتراست استفاده شده است. صاحب این گل‌فروشی که در زمینه‌‌ی گل‌آرایی تخصص دارد قبلا هم از ایده‌ی اتاق فلزی به عنوان ساختاری برای رشد گل‌های پیچک استفاده کرده است. اما شرکت طراح، اتاق فلزی را به صورت اریب در وسط این گل‌فروشی قرار داده که طراحی بسیار جالبی را ایجاد کرده است.

دکوراسیون داخلی گل‌فروشی

یک شاخه درخت در یک سمت از اتاق قرار داده شده به طوری که شاخه‌های فرعی آن به دور این اتاق پیچیده است. پیشخوان مغازه در یک سمت و پشت اتاق فلزی قرار گرفته و در قسمت انتهایی فروشگاه و دقیقا روبروی در ورودی یک دیواره‌ی نسبتا بلند طراحی شده است که فضای پشت این دیوار به عنوان محلی برای آماده‌سازی گل‌ها به کار برده می‌شود.

دکوراسیون داخلی گل‌فروشی

شرکت طراح از رنگ‌های خنثی برای سقف و دیوارها استفاده کرده تا اینکه رنگ‌های شاد و روشن گل‌ها نمود و جلوه‌ی بیشتری داشته باشد. برای اینکه طراحی داخلی خیلی ساده و یکنواخت نباشد از کف‌پوش و سرامیک طرح‌دار برای کف سالن استفاده شده است.

دکوراسیون داخلی گل‌فروشی

دکوراسیون داخلی گل‌فروشی

دکوراسیون داخلی گل‌فروشی

منبع: زومیت