طراحی دفتر Lunatech؛ روتردام

اطلاعات کلی
  • شرکت طراح: Atelier Robidoux
  • کارفرما: Lunatech
  • متراژ: ۸۰۰ متر مربع
  • سال: ۲۰۱۶
  • محل: روتردام، هلند

با الهام گرفتن از شعار تبلیغاتی Lunatech، طراحان تلاش کرده‌اند تا یک محیط مناسب و کارآمد طراحی کنند. با اجرای طراحی داخلی دفتر کار، ساختمان فعلی این شرکت به یک محیط با نشاط و پویا تبدیل شده است. در واقع، هدف از اجرای این پروژه، بهینه‌ سازی محیط کار و همچنین راحتی کارکنان بوده است. برای روشنایی دفتر کار از سیستم نورپردازی دینامیکی استفاده شده است. علاوه بر استفاده از نور طبیعی برای روشنایی داخل ساختمان، مهتابی‌های LED به کار برده شده است؛ لامپ‌های LED از نظر اقتصادی مقرون به صرفه هستند. این مهتابی‌ها از متریال ساده‌ای مانند آلومینیوم و اکریلیک ساخته شده‌اند.

طراحی دفترکار Lunatech

فضای داخلی این دفتر کار به سه بخش اصلی تقسیم می شود. فضاهای عمومی که شامل ورودی ساختمان، راهروها، سالن غذاخوری، سالن انتظار، اتاق ورزش، سالن کنفرانس و جلسات می‌شود.

طراحی دفترکار Lunatech

اما بخشی از این دفتر کار برای فعالیت‌های گروهی کارمندان و به صورت open plan طراحی شده است. در این قسمت از پنل‌های آکوستیک برای کاهش سر و صدای محیط کار استفاده شده است. این پنل‌های جاذب صدا رنگ‌های شاد و متنوع دارند که باعث شده‌اند دفتر کار طراحی زیباتری داشته باشد. برای فعالیت‌هایی که به سکوت و تمرکز بیشتری نیاز دارند، اتاق‌های شخصی طراحی شده است.

طراحی دفترکار Lunatech

منبع: زومیت