صفحه‌ نمایشی ۶.۱۸ اینچی با رزولوشن ۲K شبیه نمایشگر آیفون ۱۰ فاش شد

تعدادی تصویر در شبکه‌ی اجتماعی چینی ویبو فاش شده است که پنل‌های جدید اولد کمپانی BOE را نشان می‌دهد. با توجه به این تصاویر به‌نظر می‌رسد پنل‌های یاد شده به صفحه‌نمایش امولد مورد استفاده در گوشی آیفون ۱۰ اپل شباهت دارد. گفته می‌شود این عکس‌ها که اوایل ماه جاری توسط کومامووتو تکنولوژی منتشر شده‌اند مربوط به نمایشگرهایی با ابعاد ۶.۱۸ اینچ است؛ شایان ذکر است که هیچ اشاره‌ای به این موضوع نشده که پنل‌های مورد بحث در چه دستگاهی به‌کار گرفته شده‌اند، اما با توجه به این عکس‌ها این مورد تایید شده که پنل‌های اولد مورد اشاره توسط یک کمپانی چینی تولید شده‌اند و در واقع می‌توان کلمه‌ی BOE را به وضوح روی نمایشگرهای مورد بحث مشاهده کرد. اگرچه نمی‌توان صحت این تصاویر را با اطمینان کامل تایید کرد و باید منتظر بمانیم تا ببینیم کمپانی ‌BOE چه زمانی نمایشگرهای اولد جدید خود را به طور رسمی معرفی خواهد کرد. BOE به عنوان یکی از بزرگ‌ترین کمپانی‌های چینی توسعه دهنده و تولید کننده‌ی نمایشگرهای اولد شناخته شده است. علاوه بر این همانطور که در زومیت منتشر شد، در برخی از تحلیل‌هایی که به تازگی انجام گرفته، پیش‌بینی شده که BOE تا سال ۲۰۲۲ به یکی از سه کمپانی برتر در زمینه‌ی تولید پنل‌های اولد مبدل خواهد شد و با افزایش سهم خود در بازار، فاصله‌‌اش را با رقبایی چون سامسونگ کاهش خواهد داد. انتظار می‌رود شرکت BOE تا ۵ سال آینده حدود ۱۵ درصد از سهم بازار پنل‌های اولد را در اختیار داشته باشد. بنابراین چندان دور از ذهن نیست که بگوییم این تصاویر واقعا نشان دهنده‌ی پنل‌های واقعی تولید شده توسط شرکت چینی BOE باشند.

مقاله‌های مرتبط:

علاوه بر اشاره به ابعاد نمایشگر موجود در این تصاویر، گزارش شده که وضوح این پنل‌ها ۲۹۹۲ در ۱۴۴۰ پیکسل (۲K) خواهد بود. در هر صورت گفته می‌شود که میزان روشنایی این نمایشگرها نسبت به پنل‌های تولید شده توسط رقبای BOE کم‌تر باشد؛ برای مقایسه باید اشاره کنیم که میزان روشنایی صفحه‌نمایش اولد گوشی هوشمند گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس سامسونگ معادل ۴۷۷ نیت است، اما میزان روشنایی پنل‌های تولید شده توسط BOE معادل ۳۹۰ نیت خواهد بود. افزون بر این، تراکم پیکسلی نمایشگرهای کمپانی چینی BOE نسبت به رقبا کم‌تر و معادل ۵۳۷ پیکسل بر هر اینچ است. مجددا برای مقایسه باید اشاره کرد که تراکم پیکسلی نمایشگرهای مورد استفاده در گوشی‌های سری گلکسی اس ۸ معادل ۵۷۱ پیکسل در هر اینچ است. البته‌ تراکم پیکسلی پنل‌های اولد شرکت چینی مورد اشاره نسبت به صفحه‌نمایش‌های اولد به‌کار گرفته شده در گوشی‌هایی چون آیفون ۱۰ اپل بیشتر است؛ زیرا پنل این محصول دارای تراکم پیکسلی ۴۵۸ پیکسل در هر اینچ بوده و رزولوشن آن ۲۴۳۶ در ۱۱۲۵ پیکسل است.

گفته می‌شود پنل‌های امولد تولید شده توسط شرکت BOE نسبت به نمایشگرهای اولد تولید شده توسط کمپانی‌های رقیب، مقرون به‌صرفه‌تر باشد؛ بدین ترتیب این احتمال وجود دارد شرکت‌هایی که به دنبال کاهش هزینه‌های تمام‌ شده برای ساخت گوشی‌های هوشمند خود هستند، نسبت به استفاده از پنل‌های ارزان‌ قیمت‌تر BOE ترغیب شوند و در نتیجه قیمت تمام شده‌ی محصولات این کمپانی‌ها کاهش خواهد یافت و در نهایت مشتریان می‌توانند با پرداخت هزینه‌ای کمتر، گوشی‌های هوشمند مجهز به نمایشگر اولد خریداری کنند. بدین ترتیب شرکت BOE همچنان در حال تغییر برنامه‌های تولیدی خود است تا بتواند پنل‌هایی با کیفیت بهتر و قیمت مناسب‌تر تولید کند. بنابراین اگر این تصاویر که نشان دهنده‌ی نمونه‌های اولیه‌ی پنل‌های اولد BOE است، واقعی باشند، می‌توان انتظار داشت که به‌زودی فاصله‌ی بین قیمت محصولات رده‌بالا و رده پایین از نظر کیفیت نمایشگر کاهش یابد. در زیر می‌توانید تصاویر فاش شده از پنل‌های اولد BOE را مشاهده کنید.

ذخث خمثی

نظر شما در این مورد چیست؟ 

منبع: زومیت