شیائومی می ۶؛ اولین گوشی چینی مجهز به اسنپدراگون ۸۳۵


طبق شایعات، انتظار می‌رود که شیائومی می ۶ اولین تلفن هوشمند چینی باشد که از تراشه اسنپدراگون ۸۳۵ در آن استفاده شده است.

با معرفی تراشه اسنپدراگون ۸۳۵ کوالکام، سوالی که ذهن کاربران را به خود مشغول می‌کند این است که اولین تلفن هوشمند مجهز به این تراشه چه نام خواهد داشت. در حالی که وجود این تراشه در گلکسی اس ۸ تایید شده است به نظر می‌رسد که شیائومی می ۶ اولین گوشی هوشمند چینی خواهد بود که از جدیدترین تراشه کوالکام در آن استفاده شده است.

چندی پیش خبری منتشر شد مبنی بر اینکه ایسوس قصد دارد در نمایشگاه CES 2017 از یک تلفن هوشمند مجهز به تراشه اسنپدراگون ۸۳۵ رونمایی کند که البته اگر این اتفاق بیفتد شاهد اولین محصول مجهز به تراشه جدید کوالکام خواهیم بود.

با این وجود، شیائومی در حال حاضر یکی از بزرگ‌ترین برندهای چینی است که استفاده از تراشه اسنپدراگون ۸۳۵ در محصول آینده این کمپانی توسط تحلیلگر بازار، کوین وانگ، تایید شده است. به گفته این تحلیلگر، شیائومی قصد دارد در گوشی می ۶ از این تراشه استفاده کند و به‌عنوان اولین تلفن هوشمند چینی که مجهز به آخرین تراشه کوالکام است روانه بازار شود.

کوین وانگ همچنین به این موضوع اشاره کرده که ممکن است شیائومی می ۶ زودتر از گلکسی اس ۸ روانه بازار شود؛ بنابراین احتمال اینکه محصول جدید شیائومی اولین تلفن هوشمند مجهز به تراشه اسنپدراگون ۸۳۵ باشد نیز وجود دارد.

شیائومی می 6

از نظر طراحی انتظار می‌رود که شیائومی می ۶ شباهت زیادی به طراحی می نوت ۲ داشته باشد که البته از نمایشگر کوچک‌تری استفاده خواهد کرد. همچنین گفته شده که این تلفن هوشمند در پشت خود مجهز به ترکیب دوربین دوگانه خواهد بود و نمایشگر آن نیز دارای لبه‌های منحنی هستند. متاسفانه اطلاعات بیشتری از این محصول هنوز منتشر نشده است.



منبع :زومیت