شکایت مرد آمریکایی از حضور پوکمون ها در حیاط منزلش!

به گزارش جام جم آنلاین ، یک مرد آمریکایی اهل نیوجرسی از شرکت Niantic به عنوان سازنده بازی Pokemon Go شکایت کرد. او می‌گوید افراد با گروه‌های سنی مختلف در حیاط پشتی خانه او جمع می‌شوند تا پوکمون ها را شکار کنند.

او می‌گوید کودکان و بزرگسالان هر روز درب خانه او را می‌زنند تا بتوانند وارد حیاط شوند و پوکمون هایی که در این نقطه مخفی شده‌اند، شکار کنند.

موبنا نوشت «جِفری ماردِر» پس از آنکه متوجه شد این مشکل هر روز ادامه دارد یک شکایت رسمی از شرکت Niantic تنظیم کرد و آن را به دادگاه محلی ارایه داد.

وکیل ماردر در این دادخواست قضایی نوشت: “از زمانی که این بازی عرضه شد، کاربران جهانی با روشن کردن گیرنده ماهواره‌ای GPS خود سعی کردند به دنبال پوکمون ها بگردند و آنها را شکار کنند… ولی این مسئله مشکلات فراوانی ایجاد کرده و حریم خصوصی برخی افراد را زیرپا گذاشته است.”

ماردر می‌گوید علاوه بر اینکه برخی افراد درب خانه خود را می‌زنند تا وارد حیاط شوند، او هر روز شاهد آن است که برخی افراد بدون اجازه وارد حیاط می‌شوند و به دنبال پوکیمان می‌گردند. او همچنین می‌گوید کوچه‌های اطراف خانه هم پر از افرادی است که در حال انجام این بازی هستند و آرامش محل مختل شده است.

لازم به ذکر است بیمارستان‌ها، مراکز پلیس، موزه‌ها و … از جمله فضاهایی هستند که کاربران به دنبال شکار پوکیمان در آنها می‌گردند و این مسئله باعث بروز برخی مشکلات شده است.

منبع دریافت خبر : کلیک جام جم

لینک منبع