شماره تلفن ستارگان سریال بازی تاج و تخت توسط هکرها فاش شد

هک شدن HBO عواقب سنگینی را برای این کمپانی آمریکایی در پی داشته است. پس از انتشار فیلمنامه‌ی مربوط به قسمت‌های آتی این سریال، حال شاهد فاش شدن اطلاعات شخصی بازیگران این سریال نظیر شماره‌ی موبایل و همچنین آدرس ایمیل هستیم. براساس اطلاعات ارائه شده، هکرها با نفوذ در سرورهای HBO اقدام به سرقت بیش از ۱.۵ ترابایت اطلاعات کرده‌اند که شامل فیلمنامه‌ی قسمت‌های بعدی سریال بازی تاج و تخت و همچنین دو قسمت سریال Ballers and Room 104 می‌شود. گاردین اعلام کرده که هکرها بیش از ۳.۴ گیگابایت از اطلاعات را فاش کرده‌اند. هکرها درپی دریافت مبلغی و به بیان بهتر باج از HBO برای عدم انتشار سایر اطلاعات هک شده هستند.

در میان اطلاعات به سرقت رفته باید به اطلاعات مربوط به شبکه‌ی داخلی و رمزهای عبور شبکه‌ی داخلی HBO هم اشاره کرد. بنابر گزارش‌های منتشر شده یکی از اسنادی که فاش شده شامل اطلاعاتی نظیر آدرس ایمیل و شماره‌ی موبایل بازیگران سریال بازی تاج و تخت مانند لنا هدی، پیتر دینکلیج و امیلیا کلارک است.

HBO اعلام کرده که در حال بررسی اطلاعات به سرقت رفته برای تصمیم‌گیری در مورد سیاست‌های آینده‌ی کمپانی است. سخنگوی HBO اعلام کرده که براساس بررسی‌های انجام شده، به نظر نمی‌رسد سیستم ایمیل این کمپانی به طول کامل مورد حمله واقع شده و تمام اطلاعات آن به سرقت رفته باشد.

به نظر نمی‌رسد هکرها موفق شده باشند به قسمت‌های آینده‌ی سریال بازی تاج و تخت دسترسی پیدا کنند. قسمت چهارم از این سریال که هفته‌ی گذشته پیش از پخش رسمی در فضای اینترنت قرار گرفته بود، نه به علت انتشار توسط هکرها، بلکه به علت انتشار اشتباه آن در فضای آنلاین توسط پخش کننده‌ی هندی این سریال بود.

منبع: زومیت