شبکه اجتماعی پلیگرام با قابلیت شناسایی حالت چهره کاربران متولد شد

پلیگرام نام شبکه‌ی اجتماعی جدیدی است که اخیرا کار خود را آغاز کرده است. این شبکه‌ی اجتماعی جدید قابلیت‌های جالبی دارد که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به شناسایی وضعیت چهره کاربران اشاره کرد. با استفاده از این قابلیت کاربران می‌توانند به پیام‌های دریافتی از طریق اموجی‌هایی که براساس حالت چهره‌ی آن‌ها مشخص می‌شود، پاسخ دهند. در این شبکه‌ی اجتماعی کاربران قادرند تا علاوه بر داشتن گزینه‌های متعددی از اموجی‌ها به جای یک گروه محدود نظیر سایر شبکه‌های اجتماعی، بازخورد خود را از طریق حالت چهره به یک پیام وارد کنند.

پلیگرام با بهره‌گیری از شبکه‌های اجتماعی حالت چهره کاربر را تشخیص داده و بهترین اموجی را که می‌تواند این حالت چهره را تعریف کند، در اختیار کاربر قرار می‌دهد. همچنین پلیگرام قادر است تا موقعیت مکانی تمام افرادی را که در این شبکه‌ی اجتماعی یک پست را مشاهده می‌کنند، مشخص کرده و این آمار را برای فردی که پست را منتشر کرده برای کاربران به نمایش بگذارد.

از دیگر قابلیت‌های پلیگرام که می‌تواند میان کاربران ایرانی بسیار مورد استقبال قرار گیرد، باید به فیلترهایی اشاره کرد که چهره‌ی کاربر را زیباتر از حالت معمول می‌کنند. پلیگرام اعلام کرده که این فیلترها توسط جراحان پلاستیک و زیبایی طراحی شده، از این‌رو کاربران به جای اضافه کردن المان‌هایی مجازی به تصویر، چهره‌ی خود را زیباتر می‌کنند. همچنین در پلیگرام این امکان وجود دارد تا تصاویر به‌صورت خصوصی ظاهر شوند. برای این منظور تصویر زیر هاله‌ای قرار می‌گیرد که برای دیدن آن باید انگشت را روی تصویر کشید. البته تار بودن تصویر دوباره باز‌می‌گردد، چراکه هدف از این قابلیت جلوگیری از ذخیره کردن تصویر از طریق اسکرین‌شات گرفتن است.

پلیگرام در حال حاضر اپلیکیشن iOS خود را منتشر کرده و کاربران گجت‌های اپلی در حال حاضر قادرند تا از این اپلیکیشن استفاده کنند.

نظر شما در این خصوص چیست؟

منبع: زومیت