شایعه: ثبت زمان زیر ۷ دقیقه با پورشه ۹۱۱ GT2 RS در پیست نوربرگ‌رینگ

وقتی در مورد پرقدرت‌ترین مدل از پورشه ۹۱۱ حرف می‌زنیم، ناخودآگاه به یاد رکوردهای این خودرو در طول تاریخ می‌افتیم. نسل جدید پورشه ۹۱۱ GT2 RS به‌عنوان پرقدرت‌ترین ۹۱۱ نیز از این نظر مستثنا نیست. سوپر اسپرت پورشه با استفاده از پیشرانه‌ی ۶ سیلندر خطی ۳.۸ لیتری توئین توربو به قدرت ۶۹۰ اسب بخار رسیده است و با حداکثر سرعت بالای ۳۲۰ کیلومتر بر ساعت، در زمان ۲.۷ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. تمام این ارقام جالب توجه هستند؛ ولی ۹۱۱ GT2 RS باید در پیست نوربرگ‌رینگ نیز حضور داشته باشد.

GT2 RS

بر اساس جدیدترین اطلاعات موجود، ۹۱۱ GT2 RS در پیست نوربرگ‌رینگ ‌ رؤیت شده و البته شایع ‌ گفته می‌شود که زمانی زیر هفت دقیقه هم ثبت کرده است. درحالی‌که این خبر، هنوز مورد تأیید رسمی پورشه نیست.

مقاله‌های مرتبط:

اگر ۹۱۱ GT2 RS واقعا زمانی زیر هفت دقیقه ثبت کرده باشد، در کنار خودروهایی چون لامبورگینی هوراکان Performante، پورشه ۹۱۸ اسپایدر و لامبورگینی اونتادور LP 750- Superveloce، چهارمین خودروی استاندارد جاده‌ای است که موفق به ثبت چنین زمانی می‌شود. اما برای شکست دادن لامبورگینی هوراکان، باید حداقل هشت ثانیه زیر زمان هفت دقیقه پیست نوربرگ‌رینگ را طی کند. پیش از این سرعت ۳۳۶ کیلومتر بر ساعت توسط ۹۱۱ GT2 RS در این پیست تأیید شده بود؛ در حالیکه لامبورگینی اونتادور SV  با ثبت زمان ۶:۵۹:۷۳ به حداکثر سرعت ۳۲۵ کیلومتر بر ساعت و لامبورگینی هوراکان پرفورمنته با ثبت زمان ۶:۵۲:۰۱ به حداکثر سرعت ۳۰۴ کیلومتر بر ساعت در این پیست رسیده‌اند.

آیا پورشه ۹۱۱ GT2 RS سلطان جدیدِ پیست نوربرگ‌رینگ است؟

۱۰ خودروی رکورددار در پیست نوربرگ‌رینگ
مک‌لارن P1 LM ۶:۴۳:۲
Nio EP9 ۶:۴۵:۹۰
رادیکال SR8 LM ۶:۴۸
لامبورگینی هورکان Performante ۶:۵۲:۰۱
رادیکال SR8 ۶:۵۵
پورشه ۹۱۸ اسپایدر ۶:۵۷
لامبورگینی اونتادور SV ۶:۵۹:۷۳
نیسان GT-R نیسمو ۷:۰۸:۶۸
مرسدس AMG GT R ۷:۱۰:۹۲
مک‌لارن F1 Promotional XP5 ۷:۱۱

منبع: زومیت