شارژ سریع آیفون ۱۰ به آداپتور و کابل مناسب وابسته است

شرکت اپل در رویداد خبری خود در روز سه‌شنبه (۲۱ شهریورماه) از گوشی پرچم‌دار جدید آیفون ۱۰ (iPhone X) به همراه دو گوشی ارزان‌قیمت‌تر آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس رونمایی کرد. در میان قابلیت‌هایی که آیفون‌های امسال اپل به آن‌ها مجهز شده‌اند، حذف حاشیه‌های نمایشگر آیفون ۱۰، تغییر جنس پنل پشتی آیفون‌های جدید از جمله آیفون ۱۰ و آیفون ۸ به شیشه به دلیل پشتیبانی از قابلیت شارژ بی‌سیم و امکان شارژ سریع آیفون‌های جدید بیشتر از سایر ویژگی‌ها جلب توجه می‌کنند.

بااین‌حال، به نظر می‌رسد برای شارژ سریع آیفون‌های جدید اپل به کابل و آداپتور مناسب احتیاج خواهید داشت که باید آن‌ها را به‌صورت جداگانه برای آیفون ۸، آیفون ۸ پلاس و آیفون ۱۰ خریداری کنید. اپل مدعی است که باتری آیفون ۱۰ می‌تواند در مدت نیم ساعت با آداپتور و کابل مناسب، تا ۵۰ درصد شارژ شود.

اپل به وب‌سایت CNET اعلام کرده است که قابلیت شارژ سریع آیفون‌های جدید اپل به یک آداپتور با اتصال یواس‌بی نوع سی و مبدل آن به لایتنینگ وابسته خواهد بود. اگر به فروشگاه آنلاین اپل مراجعه کنید، قیمت آداپتور مناسب و کابل مبدل به شرح زیر است:

  • آداپتور پاور یواس‌بی نوع سی ۲۹ واتی: ۴۹ دلار
  • آداپتور پاور یواس‌بی نوع سی ۶۱ واتی: ۶۹ دلار
  • آداپتور پاور یواس‌بی نوع سی ۸۷ واتی: ۷۹ دلار
  • کابل مبدل یواس‌بی نوع سی به لایتنینگ با یک متر طول: ۲۵ دلار
  •  کابل مبدل یواس‌بی نوع سی به لایتنینگ با دو متر طول: ۳۵ دلار

وب‌سایت CNET همچنین مدعی است که مدل‌های موجود پدهای شارژ بی‌سیم برند Mophie و Belkin نیز یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری برای شارژ سریع ۷.۵ واتی، دریافت خواهند کرد تا شارژ سریع آیفون‌های جدید اپل امکان‌پذیر شود.

مقاله‌های مرتبط:

اپل، آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس را به‌عنوان جایگزین آیفون‌های ۲۰۱۶ از تاریخ ۲۲ سپتامبر (۳۱ شهریور) به بازار عرضه خواهد کرد. همان‌طور که گفته شد، جنس بدنه آیفون‌های جدید به شیشه تغییر پیدا کرده و فریم گوشی از جنس فلز است. بااین‌حال، آیفون‌های ۸ و ۸ پلاس از همان زبان طراحی آیفون‌های قبل استفاده می‌کند. کوپرتینویی‌ها، آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس را به ترتیب با قیمت پایه ۶۹۹ و ۷۹۹ دلار عرضه خواهند کرد؛ این قیمت برای مدل پایه آیفون‌های جدید با ۶۴ گیگابایت حافظه داخلی در نظر گرفته شده است. در صورت تمایل برای خریداری مدل‌های رده‌بالای آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس با ۲۵۶ گیگابایت حافظه، باید به ترتیب ۸۴۹ و ۹۴۹ دلار هزینه کنید.

آیفون ۱۰، دیگر عضو سری آیفون‌های ۲۰۱۷ اپل است که از طراحی بدون لبه استفاده می‌کند و همچنین مانند آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس، با پشتیبانی از فناوری شارژ بی‌سیم و قابلیت شارژ سریع روانه بازار خواهد شد. رزولوشن نمایشگر در این مدل نسبت به آیفون ۸ پلاس افزایش یافته و به ۱۱۲۵ در ۲۴۳۶ پیکسل رسیده است. اپل، آیفون ۱۰ (iPhone X) را با قیمت پایه ۹۹۹ دلار برای نسخه ۶۴ گیگابایتی عرضه خواهد کرد و مدل رده‌بالای این گوشی با ۲۵۶ گیگابایت حافظه، ۱۱۴۹ دلار قیمت‌گذاری شده است. این مدل از ۳ نوامبر (۱۲ آبان‌ماه) به فروش می‌رسد.

منبع: زومیت