سیستم صوتی جدید در پرچمدار آئودی

مشتریان خودروهای آئودی که دوستدار آهنگ و موسیقی هستند باید خوشحال باشند چرا که ارباب حلقه‌ها بار دیگر با شرکت Bang & Olufsen برای ساخت یک سیستم صوتی بسیار عالی همکاری کرده است. این سیستم پیشرفته که به طور انحصاری برای نسل جدید پرچم‌دار خودروی آئودی A8 ساخته شده، دارای حداقل ۲۳ بلندگو با مگنت‌های بسیار سبک‌وزن نئودیمیم برای پایین آوردن نویز و اطمینان یافتن از وضوح و کیفیت صدا است. مسئولان این دو شرکت  اروپایی می‌گویند هنگام گوش دادن به هر نوع موسیقی، در صورتی که اثرات مصنوعی، جایگزین موسیقی اصلی نشود، می‌توان بهترین و باکیفیت‌ترین صداها را شنید.

شرکت آئودی در همه قسمت‌های اتاق خودرو بلندگو قرار داده است، که دو تای آن‌ها در ستون‌های A و دو بلندگوی دیگر نیز در پوشش سقف و بالای صندلی‌های عقب قرار داده شده تا اثر محیطی صدا تضمین شود. قدرت این سیستم صوتی رویایی به ۱۹۲۰ وات می‌رسد و قادر است تا تجربه‌ی صدای سه‌بعدی باکیفیت را به کمک پردازنده‌ی سیگنال دیجیتالی فراهم کند.

سیستم صوتی Bang & Olufsen

هنگامی که سیستم اطلاعات سرگرمی خودروی آئودی A8 روشن می‌شود، دو توئیتر به‌ طور اتوماتیک باز می‌شوند. این توئیترها مجهز به فناوری لنزهای آکوستیک Bang & Olufsen هستند و باعث می‌شوند که صدا به‌ صورت ۱۸۰ درجه افقی منتشر و توزیع شود. هر بلندگو از آمپلی‌فایر اختصاصی خود بهره می‌برد و الگوریتم ایجاد صدای سه‌بعدی توسط شرکت آئودی و با همکاری انستیتوی فرانهوفر (Fraunhofer) در آلمان ساخته شده است.

همان‌ طور که تصور می‌کنید، راه‌های بی‌شماری برای شخصی‌سازی سیستم صوتی وجود دارد. این کار می‌تواند با تنظیمات سیستم MMI در جلو و صفحات نمایش لمسی مشابه تبلت در عقب انجام داده شود. 

مقاله‌های مرتبط:

سرنشینان صندلی‌های عقب می‌توانند به کمک صدای ساب‌ووفر به طور مستقل از همه‌ی بلندگوهای دیگر به موسیقی مورد علاقه‌ی خود گوش کنند و نیز می‌توانند با تنظیمات اختصاصی ار پیش تعیین شده، فیلم انتخاب کنند و به لطف شخصی‌سازی سیستم صوتی به طور مجزا صدای فیلم را دریافت کنند.

آئودی برای خوش‌آمدگویی به سرنشینان در هنگام باز کردن درهای خودرو، ایده جالبی دارد. به همین دلیل صدای سیستم صوتی در هر بار باز کردن درها به گوش می‌رسد. خوشبختانه در صورتی که سرنشینان از این کار راضی نیستند، می‌توانند این قابلیت را خاموش کنند.

تولید سدان پرچم‌دار آئودی A8 قبل از این در تأسیسات فرانهوفر شروع شده و تحویل اولین خودروها به مشتریان در اواخر پاییز سال جاری آغاز خواهد شد.

گالری تصاویر


منبع: زومیت