سیب اپ، بزرگ ترین اپ استور ایرانی برای اپلی ها

هنوز هم درصد کسانی که محصولات اپل، مخصوصا گوشی‌های آیفون را که به نحوی وارد ایران می‌شوند خریداری می‌کنند، هر روز زیاد و زیادتر می‌شود.

اپل، اگرچه نمی‌تواند مانع دسترسی ما به محصولاتش شود ولی هنوز هم از راه‌های دیگری به کاربرانش فشار می‌آورد. همه‌ی ما، وقتی که قصد خرید یک گوشی آیفون داشته باشیم از پیش می‌دانیم که برای دریافت برنامه‌ها دچار مشکل خواهیم شد. دردسر داشتن یک اپل‌آیدی آن‌قدر زیاد است که خیلی از کاربران دست به روش‌هایی مثل جیل‌بریک می‌زنند که به‌طبع به گوشی آسیب می‌رساند. خیلی دیگر از گیفت‌کارت‌ها استفاده می‌کنند که البته هزینه‌ی زیادی می‌طلبند و بعضی‌ها هم از مغازه‌های فروشنده‌ی اپل می‌خواهند که برایشان برنامه بریزند. روشن است که هیچ‌یک از این روش‌ها زیاد کارآمد نیست.

همه‌ی این‌ها را گفتم که برسم به بحث داغی که این روزها مطرح است. گرچه تاکنون می‌توانستیم به نحوی از پس تحریم‌ها بربیاییم اما شرکت اپل، هفته‌ی گذشته در پی تحریم‌ها دست به عمل اعجاب‌آوری زد. او با یک بند قانونی، خیلی صریح اعلام کرد که برنامه‌های ایرانی دیگر جایگاهی در ا‌پ‌استور این شرکت ندارند. ما از قبل هم با روند حذف شدن برنامه‌های فارسی، عدم ارائه‌ی به‌روزرسانیشان در اپ‌استور و مشابه این‌ها آشنا بودیم؛ اما این بار مسئله کمی متفاوت بود. این بار، اپل دست روی معروف‌ترین و پربازدیدترین برنامه‌ها گذاشت. برنامه‌های بسیار کاربردی ایرانی مثل دیجی‌کالا، ریحون، الوپیک و … تک‌تک از اپ‌استور حذف شدند. تصورش هم سخت است که این حجم از کاربران یک محصول دیگر نتوانند از ابتدایی‌ترین ولی مهم‌ترین برنامه‌هایی که در روزمره‌شان نقش داشت، استفاده کنند. این حرکت اپل، نه‌ تنها کاربران ایرانیش را در بهت و حیرت باقی گذاشت، بلکه در داغ‌ترین بحث‌های رسانه‌ها هم قرار گرفت.

بهت و حیرت و در پیش عکس‌العمل‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی مجازی اتفاق افتادند، مثل هشتگ نه به تحریم برنامه‌های فارسی، نهایتا جای خود را به یک سوال واحد دادند: حالا برنامه‌هایی که لازم داریم را چه‌طور دریافت کنیم؟‌

با این تفاسیر، امروز خیلی‌ها به‌دنبال یک اپ‌استور فارسی می‌گردند که بدون دردسرهایی که تحریم برایمان ایجاد می‌کند، برنامه‌های مورد نیازشان را دریافت کنند.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید، جای این اپ‌استور خالی نیست!

سیب‌اپ بزرگترین اپ‌استور ایرانی‌ست. شاید قبلا مزیت این اپ‌استور بیشتر به‌خاطر راحتی دریافت برنامه‌هایش بود. با پرداخت هزینه‌ای بسیار کم و خرید یک حساب ویژه‌ی کاربری، می‌توانستیم بدون نیاز به گیفت‌کارت و اپل‌آیدی و تمام آن راه‌های دشوار و مهم‌تر از این‌ها، بدون آسیب رساندن به دستگاه‌هایمان هزاران برنامه‌ی پولی و رایگان خارجی و ایرانی را دریافت کنیم. اما امروز این اپ‌استور تبدیل به بستری شده‌است برای برنامه‌های فارسی. همان برنامه‌های پرکاربرد و مهمی که همه‌شان از اپ‌استور اپل حذف شده‌اند.

در پی تحریم‌ها، سیب‌اپ اقدام به عقد قرارداد با شرکت‌های تولید کننده‌ی این برنامه‌ها کرد. بسیاری از آن‌ها هم‌اکنون به‌طور رسمی در سیب‌اپ قرار گرفته‌اند. حتی لوگوی دریافت از اپ‌استور در وبسایت‌ این برنامه‌ها هم جای خود را به سیب‌اپ داد. روند این تغییرات و توافق‌ها بین سیب‌اپ و برنامه‌های فارسی که به‌خاطر تحریم از دسترس خارج شده‌اند، همچنان ادامه دارد. هدف این است که به‌زودی بتوانیم همه‌ی آن‌ها را بدون هیچ مانعی، به‌راحتی برای گوشی‌های آیفون و دیگر محصولات اپل دریافت کنیم.

تیم سیب‌اپ در صدد آن است که برای کاربرانش، فضای کاربری بسیار ساده و جذابی ایجاد کند که استفاده‌ی آسانی داشته باشد. برای این امر، برنامه‌ها را در دسته‌بندی‌های مشخص و متعددی قرار داده‌است. در بسیاری از این دسته‌بندی‌ها می‌توانیم منوی برنامه‌های فارسی مرتبط را هم ببینیم. بدین ترتیب فرصت خوبی برای توسعه‌دهندگان ایرانی سیستم عامل آی‌اواس هم به‌وجود آمده‌است تا بتوانند به‌راحتی برنامه‌های جدیدشان را برای عموم مردم ارائه کنند.

شاید برایتان این سوال پیش آمده باشد که خود برنامه‌ی سیب‌اپ را چه‌طور می‌توانیم دریافت کنیم؟

دریافت سیب‌اپ بسیار ساده‌ است. برای این‌ کار، کافی‌ست به وبسایت sibapp.com مراجعه کنیم و با وارد کردن شماره‌ی تلفنمان این برنامه را دریافت کنیم. برای راهنمایی بیشتر می‌توانید از منوی راهنما و ویدئوی آموزش نصب سیب‌اپ هم استفاده کنید.

پایان رپورتاژ آگهی/.

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی دارد و زومیت هیچ مسئولیتی در رابطه با آن نمی‌پذیرد.

منبع: زومیت