سوپر اسپرت اکوئس تروبک، معرفی شد

شرکت طراحی، مهندسی و تیونینگ اکوئس (Equus Automotive) برندی تازه تأسیس در دنیای خودرو است که با معرفی مدل تروبک (Throwback)، به‌دنبال پیروی از پروتکل شرکت‌های اروپایی شناخته شده، همچون برابوس (Brabus) و آلپاین (Alpine) و تمرکز بر بهینه‌سازی و عرضه‌ی مدل‌های سفارشی از خودروهای آمریکایی است. تروبک با هدف الهام از نسل‌های گذشته‌ی شورولت کوروت و ترکیب آن با طراحی نسل جدید با قیمت پایه‌ی ۱۳۰ هزار دلار در ۲۵ دستگاه تولید خواهد شد.


اکوئس تروبک / Equus Throwback

اکوئس تروبک با داشتن جزئیات فیبرکربن در بدنه، تلاش زیادی کرده تا مانند نسل‌های گذشته‌ی کوروت به‌خصوص C7 و C3 باشد. به عنوان مثال، فرورفتگی جانبی یادآور نسل اول کوروت و نوار مرکزی شیشه‌ی عقب که آن را به دو قسمت مساوری تقسیم می‌کند، همانند نسل دوم کوروت کار شده است. در نمای جلو، تروبک بیش از هر چیزی با چراغ‌های بزرگ جلب توجه می‌کند که با دریچه‌های هوای درب کاپوت همراهی شده است. در نمای عقب، تیم مهندسی اکوئس با چراغ‌های آشنای کوروت و سه سر اگزوز بزرگ، نهایت تلاش خود برای ترکیب کوروت قدیم و جدید را به‌کار برده است.


اکوئس تروبک / Equus Throwback

مقاله‌های مرتبط:

تروبک در کابین به روکش‌های آلکانترا، دوخت‌های با طرح الماس در صندلی‌ها و ترئینات فلزی در کنسول مرکزی و دستگیره‌های درها مزین شده است. مقامات اکوئس هنوز جزئیات قوای فنی و پیشرانه‌ی تروبک را اعلام نکرده‌اند، اما امکان نصب پیشرانه‌ی ۱۰۰۰ اسب بخاری با گشتاور ۱۱۱۴ نیوتن‌متر به عنوان آپشن تأیید شده است. بر اساس ادعای تیم مهندسی این برند آمریکایی، تروبک با این پیشرانه به نهایت سرعت بیش از ۳۵۴ کیلومتر بر ساعت خواهد رسید و در تست سرعت‌گیری صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت، فقط ۲.۵ ثانیه زمان ثبت می‌کند.

Equus BASS 770 / اکوئس


شرکت اکوئس پیش از این نیز با مدل BASS 770 رویکرد خود در الهام از خودروهای کلاسیک و قوای فنی مدرن را نشان داده است. BASS 770 که دراصل طراحی خود را مدیون نسل اول فورد موستانگ است از پیشرانه‌‌ی ۸ سیلندر V شکل ۶.۲ لیتری سوپرشارژ کوروت ZR1 با قدرت ۶۴۰ اسب بخار و گشتاور ۸۱۹ نیوتن‌متر استفاده می‌کند. این مدل منحصربه‌فرد با مجهز شدن به گیربکس ۶ سرعته‌ی دو کلاچه که مسئولیت انتقال قدرت به محور عقب را دارد، در مدت زمان ۳.۴ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. نهایت سرعت BASS 770 با قیمت پایه‌ی ۲۵۰ هزار دلار، ۳۲۰ کیلومتر بر ساعت اعلام شده است.


اکوئس تروبک / Equus Throwback

تروبک به عنوان دومین پروژه‌ی شرکت آمریکایی اکوئس، نمونه‌ی دیگری از ترکیب خودروهای کلاسیک و مدرن در بخش‌های طراحی و قوای فنی است که هر مشتری امکان شخصی‌سازی عمیق آن را خواهد داشت. زمان احتمالی تولید و موعد تحویل این خودروی تولید محدود اعلام نشده است.


منبع: زومیت