سونی تغییر الگوی طراحی گوشی های هوشمندش را تایید کرد

سونی در سال‌های اخیر همواره به الگوی طراحی موسوم به امنی‌بالانس که در تمام گوشی‌های هوشمند پرچمدار این شرکت مورد استفاده قرار گرفته، وفادار بوده است. چند روز پیش خبری در رابطه با تغییر الگوی طراحی گوشی‌های سونی در آینده‌ی نزدیک منتشر شد، حال آنکه این موضوع در حد یک خبر تایید نشده بود. حال مدیر سونی در کشور هند در مصاحبه‌ای با The Indian Express تایید کرده که سونی در حال تغییر الگوی طراحی گوشی‌های هوشمند خود است.

مقاله‌های مرتبط:

با وجود اینکه اغلب تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند در سال‌های اخیر تغییرات متعددی را در محصولات خود ایجاد کرده‌اند، سونی چنین تغییری را در محصولش ایجاد نکرده که همین موضوع انتقاد شماری از کاربران را برانگیخته است. وجود حاشیه‌ی زیاد در بخش بالا و پایین گوشی در حضور گوشی‌های هوشمند بدون حاشیه‌ای نظیر گلکسی اس ۸، آیفون ۱۰، می میکس ۲ و محصولات مشابه باعث شده است تا بسیاری از طرفداران سونی از این شرکت گله‌مند باشند.

حال کنیچیرو هیبی، مدیر سونی در کشور هندوستان طی مصاحبه‌ای با The Indian Express اعلام کرده که این شرکت در نظر دارد تا سری جدیدی از محصولات را با طراحی متفاوت راهی بازار کند. وی در این خصوص چنین اظهار نظر کرده است:

تا زمانی که گوشی‌های سری ایکس سونی در بازار وجود داشته باشند و توسط سونی راهی بازار شوند، همچنان از طراحی امنی‌بالانس استفاده خواهیم کرد. ما در نظر داریم تا نسل جدیدی از گوشی‌های هوشمند خود را با بهره‌گیری از یک طراحی جدید راهی بازار کنیم.

هیبی تایید کرده که در حال حاضر ترند بازار استفاده از نمایشگرهای بدون حاشیه با بهره‌گیری از نسبت تصویر ۱۸ به ۹ است. با توجه به اطلاعات ارائه شده انتظار می‌رود سونی در آینده‌ی نزدیک سری جدید محصولات خود را با بهره‌گیری از طراحی جدید راهی بازار خواهد کرد. با توجه به اینکه سونی هر ۶ ماه یکبار اقدام به رونمایی از یک گوشی پرچمدار می‌کند، شاید در جریان کنگره‌ی موبایل بارسلونا شاهد رونمایی از سری جدید محصولات سونی با طراحی جدید باشیم.

منبع: زومیت