سقف‌های خورشیدی تسلا ارزان‌تر و بهتر از سقف‌های معمول

[ad_1]

اخیرا ایلان ماسک اعلام کرد که فروش سقف‌های تسلا از روز دهم ماه مه ‌آغاز خواهد شد.

ایلان ماسک در توییتر خود اعلام کرد که سفارش سقف‌های خورشیدی انقلابی آن‌ها از ۱۰ ماه می‌آغاز خواهد شد. او در توییت دیگری اعلام کرد که سفارش این سقف‌ها در کشورهای زیادی در سراسر جهان امکان پذیر است. او توضیح داد که تحویل این سقف‌ها در ایالات متحده در نیمه دوم سال ۲۰۱۷ و در سایر نقاط جهان در سال آینده میلادی امکان پذیر خواهد بود.

اما معرفی یکی از مزایای این سقف‌های خورشیدی، حتی از خود سقف‌ها انقلابی تر است: این سقف‌ها خورشیدی تا ابد گارانتی دارند. تسلا اطلاعات مورد نیاز برای سفارش این پنل‌ها را منتشر کرده و در آن‌ها بیان شده است که این کاشی‌ها تا ابد گارانتی هستند:

کاشی‌های شیشه‌ای خورشیدی بسیار بادوام هستند. ما آن‌ها را به اندازه‌ی طول عمر منزل شما یا تا ابدیت، هرکدام که زودتر سر برسد، گارانتی می‌کنیم.

elon musk

در تصویر بالا، سقف خورشیدی تسلا را در سمت چپ و سقف‌های سنتی و معمول را در سمت راست می‌بینید. این ویدئو مربوط به بالاترین سرعت برخورد است و تسلا بیان کرده است که این ویدئو با سرعت بسیار بالای ۲۵۰۰ فریم بر ثانیه تصویربرداری شده است. هر گلوله‌ی پنج سانتی متری با سرعت ۱۷۷ کیلومتر بر ساعت حرکت می‌کند.

در نهایت، این گارانتی، برپایه‌ی گفته‌های قبلی ماسک مبنی بر ارزان‌تر بودن سقف‌های خورشیدی نسبت به سقف‌های معمول اعتبار می‌بخشد. این امر بسیار مهم است؛ چرا که بهینگی هزینه یکی از موانع اصلی در بحث انرژی‌های تجدید‌پذیر است.

در ادامه بیان شده است که دیگر راه حل‌های انرژی می‌توانند در کنار سقف‌های خورشیدی استفاده شوند تا هزینه‌های صورت حساب‌های انرژی را کاهش داده و به افراد امکان دهند که حقیقتا از شبکه برق خارج شوند. در وب‌سایت فروش این گونه بیان شده است:

با باتری یکپارچه‌ی Powerwall، انرژی در طول روز ذخیره شده و در سایر زمان‌ها قابل استفاده است. بدین ترتیب منزل شما به واحدی مستقل از شبکه برق تبدیل خواهد شد.

فصلی جدید در انرژی

در پایان در می‌یابیم که چرا تسلا در نوامبر ۲۰۱۶، شرکت سولارسیتی را تصاحب کرد. تصاحب سولارسیتی به تسلا امکان می‌دهد تا خانه‌ای با انرژی یکپارچه را که همه زیرنظر یک کمپانی هستند، تجربه کند. انقلابی که تسلا در راس آن است، رویدادی امیدبخش است. مطالعات آزمایشگاه ملی انرژی‌های تجدیدپذیر (NREL) و دیگران بیان می‌کنند که ۲۵ درصد از نیاز انرژی ایالات متحده می‌تواند فقط از تاسیسات خورشیدی پشت بام‌ها تامین شود.

البته هر سقفی برای پنل‌های خورشیدی ایده‌آل نیست و ترکیب عامل‌های بسیاری مشخص می‌کند که هر سقف چقدر الکتریسیته تولید می‌کند. این عوامل شامل میانگین تابش خورشید در منطقه و مقدار تابش رسیده به سقف با توجه به بافت‌های مزاحمی چون درختان وساختمان‌های بلند می‌شود.

[ad_2]

منبع :زومیت