سرورهای تلگرام به ایران منتقل شد/فرودگاه پیام مسافربری می‌شود

به گزارش ایسنا، محمود واعظی امروز در حاشیه مراسم افتتاح نخستین پارک علم و فناوری اطلاعات و ارتباطات  با اشاره به برگزاری جلسات فشرده با مدیران تلگرام در خصوص انتقال سرورهای آن به ایران گفت: در نتیجه جلساتی که با مدیران تلگرام داشتیم برخی از سرورهای این شبکه اجتماعی به کشور منتقل شده است و قرار است در آینده نزدیک این شرکت CDN های خود را نیز به ایران منتقل کند.

واعظی با بزرگ توصیف کردن موضوع ورود سرورهای تلگرام به کشور نسبت به ادامه مذاکرات با مدیران تلگرام ابراز امیدواری کرد.


واعظی با گلایه از صحبت های اخیر برخی مسئولان درباره انتقال سرورهای تلگرام به کشور گفت: برخی با حرفهای غیر تخصصی خود در به انجام رسیدن مذاکرات ما اختلال ایجاد کردند. اجازه بدهید تا ما گام به گام مذاکراتمان را پیش ببریم.


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلام اینکه فرودگاه پیام، مسافربری می شود، گفت: با توجه به مذاکرات و هماهنگی هایی که صورت گرفته مقرر شد که فرودگاه پیام کرج به صورت مسافربری تبدیل شود که البته ممکن است این اقدام به صورت مرحله به مرحله مثلا ابتدا برای زوار و سایر استفاده ها در نظر گرفته شود.


او افزود: امیدواریم مسافربری شدن فرودگاه پیام همراه با رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال در استان البرز در منظقه ویژه اقتصادی پیام شود که امروز همه بسترها برای آن فراهم شده است.


وزیر ارتباطات همچنین از اتمام مراحل خرید ماهواره بومی سنجشی کشور خبر داد.


ادامه دارد

منبع: ایسنا