سرمایه‌گذاری 114 میلیارد تومانی در طرح‌های مخابراتی/بدهی 14 میلیارد تومانی یزدی‌ها به مخابرات

به گزارش ایسنا، «مهدی مقوم» امروز در جمع اصحاب رسانه با بیان این که از هفته دولت پارسال تاکنون 762 طرح با اعتبار 114 میلیارد تومان در حوزه مخابرات استان مورد بهره‌برداری قرار گرفته است، اظهار کرد: همزمان با فرا رسیدن هفته دولت امسال نیز 117 طرح مخابراتی با اعتباری بالغ بر 15.6 میلیارد تومان راه‌اندازی می‌شود.

وی ‌این طرح‌ها را شامل تاسیس و توسعه سوییچ در مراکز تلفن، تاسیس و توسعه کافونوری، اجرای شبکه کابل در 12 مرکز تلفن،‌ تاسیس سامانه تلفن همراه 2G ، 3G و 4G در شهرهای استان، تاسیس و توسعه تجهیزات اینترنت پرسرعت خانگی و تجاری ذکر کرد.


مقوم در ادامه تاسیس سوئیچ دیتا در پنج مرکز، افزایش ظرفیت زیرساخت داخل استانی، ایجاد بستر سرویس تلفن ثابت و اینترنت پرسرعت از طریق فیبر نوری، نصب تجهیزات جهت طرح فیبرنوری در سطح استان و تاسیس سامانه GSM روستایی را از دیگر طرح‌های مورد بهره‌برداری در هفته دولت عنوان کرد.


وی از برنامه‌های در دستور کار مخابرات یزد در سال جاری را سیستم‌های انتقال جدید خواند و افزود: با این طرح، یزد جزو اولین استان‌هایی خواهد شد که ظرف 20 تا 30 سال آینده از لحاظ تجهیزات مخابراتی خودکفا می‌شود.


وی به طرح ساپ سوئیچ بر بستر آی‌پی به عنوان دیگر طرح در دستور اقدام بیان کرد و گفت: در استان 33 هزار و 500 شماره بر بستر فیبر نوری ایجاد شده است.


مدیر مخابرات منطقه یزد از فعال شدن اینترنت در مجامع عمومی استان خبر داد و گفت: در همین راستا 18 سایت وای فای در استان فعال شده و تا دو ماه آینده نیز پنج سایت دیگر راه‌اندازی خواهد شد.


وی با اشاره به دایری حدود 550 هزار شماره تلفن ثابت در استان، تصریح کرد: قریب 150 هزار تلفن از این تعداد کاملاً غیرفعال هستند و عمدتا درآمدهای مخابرات یزد در این حوزه ارتباطی بسیار اندک یعنی به طور متوسط  4800 تومان به ازای هر شماره است.


مقوم با بیان این که بین دو تا سه هزار شهروند یزدی در نوبت دریافت تلفن ثابت هستند، از رایزنی برای تهیه و نصب سیستم جدیدی برای رفع محدودیت واگذاری تلفن ثابت در شهر یزد خبر داد.


وی با اشاره به محدودیت ظرفیت 4G در استان به لحاظ پهنای باند فرکانس، بروز اختلال در در زمان‌های پیک مصرف را به دلیل تکمیل ظرفیت سایت‌های BTS و موقتی خواند.


به گفته وی، در حال نصب باند فرکانس جدیدی در استان هستیم که در آینده ظرفیت این باند را چند برابر  خواهد کرد به نحوی که در هنگام پیک مصرف نیز اختلالی روی نخواهد داد.


مقوم در مورد قطعی‌های شبکه مخابراتی تلفن همراه در استان اظهار کرد: قطعی‌های 8، 9 ماه اخیر در واقع ناشی از جراحی بدون بی‌هوشی شبکه مخابراتی استان برای جایگزینی و بهسازی آن بوده است ولی در حال حاضر این شبکه از پایداری کاملی برخوردار است و اگر مشکلی نیز از سوی مشتریان مشاهده ‌شود، می‌توانند مراتب را از طریق شماره 9990 یا به روابط عمومی مخابرات برای پیگیری و رفع، اعلام کنند.


وی در مورد میزان رضایتمندی مشتریان مخابرات از خدمات دریافتی گفت: رضایت‌مندی مشترکان مخابرات هر ساله با روش‌های کاملا علمی انجام می‌شود که در سال گذشته این میزان 68.4 درصد بوده است.


وی در مورد بدهی‌های مشترکان به مخابرات استان اظهار کرد: مردم یزد در حوزه تلفن همراه 5.5 و در بخش تلفن ثابت نیز 8.5 میلیارد تومان به مخابرات بدهکار هستند.


مدیر مخابرات منطقه یزد در پایان نیز به برخی مشوق‌های این شرکت  برای مشترکان تلفن ثابت اشاره کرد و گفت: تمام مشترکان تلفن ثابت که تاکنون تلفن آن‌ها به دلیلی بدهی قطع بوده است، در صورت پرداخت بدهی در بازه زمانی عید قربان تا عید غدیر می‌توانند تا پایان سال جاری رایگان از طریق شماره تلفن ثابت خود تماس برقرار کنند. انتهای پیاممنبع: ایسنا

Leave a Reply

بیست − یک =