سرفیس بوک در نسخه مشکی رویت شد

سه ماه پیش مایکروسافت تبلت سرفیس‌پرو جدید را جایگزین سرفیس‌پرو ۴ کرد که اکتبر ۲۰۱۵ عرضه شده بود. ویژگی مهم آن استفاده از نسل ۷ پردازنده‌های اینتل کبی لیک به جای نسل ۶ اسکای‌لیک در سری ۴ سرفیس است. اما ظاهرا نسل جدید سرفیس‌بوک هم در حال تولید است. مایکروسافت تا به امروز جایگزین کاملی برای سرفیس بوک که در کنار سرفیس پرو دو سال پیش، عرضه نکرده است. فقط پارسال سرفیس بوک باز طراحی شده را با پردازنده قبلی و سخت افزار بهتری عرضه کرد که ویژگی مهم آن گرافیک ارتقا یافته و عمر باتری بیش‌تری بود؛ اما با در نظر گرفتن قیمت سرسام‌آور این محصول تا حدود ۳۲۹۹ دلار استفاده از پردازنده نسل قبل ارزش خرید این دستگاه را پایین می‌آورد.

اخیرا اینتل اولین سری از نسل ۸ پردازنده‌های سری core را معرفی کرده است و ویدیویی برای معرفی بعضی ویژگی‌های آن که کاربران از سری جدید انتظار داشتند منتشر کرد. اما به‌طور غیر منتظره‌ای در این ویدیو از دستگاهی استفاده شده که بسیار شبیه به ورژن مشکی رنگ از سرفیس‌بوک است.

اگر چه مایکروسافت هنوز سرفیس‌بوکی با وضوح تصویر ۴K و رنگ مشکی برای عرضه معرفی نکرده و تنها رنگ در دسترس فقط نقره‌ای است؛ اما همان‌طور که در ویدیو دیده می‌شود این لپ تاپ ۱۳.۵ اینچ وضوح تصویری برابر با ۲۰۰۰ × ۳۰۰۰ دارد. این دستگاه غیر از رنگ آن از هر لحاظی از جمله تکیه‌گاه لولای مانیتور و مکان دکمه‌ای برای جدا‌سازی مطمئن مانیتور بسیار شبیه سرفیس‌بوک به نظر می‌رسد. 

همه‌ی سرفیس‌بوک‌ها در حال حاضر مجهز به پردازنده‌های دو نسل پیش هستند و این که اینتل برای معرفی محصول جدید خود از دستگاه‌های قدیمی استفاده کند عجیب به نظر می‌رسد. 

اما سوالی که پیش می‌آید این است که چرا اینتل پیش از خود مایکروسافت محصول جدید آن را نمایش داده است. مایکروسافت در هر سری معرفی محصولات خود کنفرانس پر ذرق و برقی ترتیب می‌دهد و این که به اینتل فرصت چنین نمایشی را بدهد کمی عجیب به نظر می‌رسد. نکته مهم دیگر این است که مایکروسافت در کنار عرضه سرفیس‌ پرو جدید در ماه می نسخه‌ی جدید‌تری از قلم سرفیس به ۳ رنگ آبی پلاتینی و قرمز معرفی کرد؛ اگرچه رنگ چهارم یعنی مشکی با هیچ کدام از سرفیس‌ها سازگار نیست، اما با سرفیس‌بوک مشکی رنگ بسیار زیبا به نظر می‌رسد.

سوالات زیادی در ذهن ما شکل گرفته است. این اولین باری نیست که به عرضه سرفیس‌بوک مشکی امیدوار شده‌ایم. البته این احتمال وجود دارد که اینتل  از مدل دیجیتالی سرفیس بوک برای ویدیو به عنوان نمادی از دستگاه ویندوزی نه دقیقا به معنای این که چنین دستگاهی در حال تولید با سری ۸ پردازنده‌ها است استفاده کرده است.  

منبع: زومیت