سخت افزار جدید کوالکام به پوشش‌دهی بهتر شبکه ۵G کمک خواهد کرد

برای آنکه شبکه ۵G به چیزی فراتر از یک ایده‌ی خوب بدل شود، باید تمام انتظارات ما از پوشش‌دهی کامل را برآورده کند؛ بنابراین برای پوشش بهتر در مناطق شلوغ، باید این فناوری را در ایستگاه‌های کوچکی جای داد. ظاهرا کوالکام، نقش به‌سزایی در تحقق این امر خواهد داشت؛ چرا که قصد دارد اولین پلتفرم رادیویی جدید ۵G را با کد FSM100xx روانه‌ی بازار کند که سرعت داده‌‌ی گیگابیتی را برای ایستگاه‌های کوچک به ارمغان می‌آورد.

سخت افزار فوق می‌تواند شبکه ۵G را به هر دو صورت فرکانس منظم و موج میلی‌متری (با فرکانس بی‌نهایت بالا) تحت پوشش قرار دهد و این وعده را می‌دهد که برای استفاده در محیط‌های داخلی که فرکانس‌های بالای ۵G توان نفوذ به آن‌ها را ندارند و در محیط‌های بیرونی سودمند باشد.

به‌طور قطع برای آن که بتوان با استفاده از فناوری جدید کوالکام به شبکه ۵G دسترسی داشت، باید مدت زمانی را صبر کرد. حتی نمونه‌هایی از سخت‌افزار جدید کوالکام تا سال ۲۰۱۹ در دسترس مشتریان قرار نخواهد گرفت و پس از آن نیز مدت زمانی به‌طول خواهد انجامید تا این پلتفرم در اختیار شبکه‌های واقعی قرار گیرد؛ البته موضوع یادشده چندان مشکل‌ساز به‌نظر نمی‌رسد؛ چرا که بسیاری از اپراتورها تا آن برهه‌ی زمانی، شبکه‌ی موبایل ۵G را راه‌اندازی نخواهند کرد؛ اما این مسئله می‌تواند توضیحی برای محدودیت عرضه‌ی موبایل در سال ۲۰۱۸ باشد.

منبع: زومیت