سامسونگ پتنتی در زمینه ترکیب دوربین دوگانه ثبت کرد


پتنت جدیدی که سامسونگ ثبت کرده است اشاره به ترکیب دوربین دوگانه دارد که احتمال می‌رود از این تکنولوژی در گلکسی اس ۸ استفاده شود.

به‌تازگی سامسونگ در کره جنوبی پتنتی به ثبت رسانده که مربوط به تکنولوژی ترکیب دوربین دوگانه در تلفن‌های هوشمند است. این پتنت که اطلاعات آن در کره جنوبی منتشر شده است، شامل عنوان «دستگاه عکاسی دیجیتال و انجام متدها برای عمل مشابه» می‌شود.

اطلاعات منتشر شده از پتنت حاوی عکس‌هایی هستند که در یکی از آنها می‌توان تلفن هوشمندی را مشاهده کرد که در پشت خود مجهز به ترکیب دوربین دوگانه است. در حالی که یکی از لنزها از زاویه دید عریض بهره می‌برد و دیگری نیز به‌عنوان یک ذره‌بین عمل می‌کند تا بتواند تصویر را هنگام فوکوس بهینه‌سازی کند.

آنچه در اطلاعات و تصاویر منتشر شده جلب‌توجه می‌کند این است که به‌لطف تکنولوژی جدید سامسونگ، کاربر می‌تواند نه‌تنها از یک محیط با زاویه بسیار عریض عکس‌برداری کرد، بلکه کاری کند که دوربین روی شیء خاصی در تصویر فوکوس کند.

سامسونگ در تصاویر منتشر شده نیز به این قابلیت اشاره کرده است. در حالی که اسنوبوردر به‌عنوان فوکوس اصلی تصویر قرار گرفته است، با این حال محیط بسیار وسیعی در تصویر ثبت شده و می‌توان جزئیات فراوانی از محیط را مشاهده کرد.

البته آنچه هنوز مشخص نیست این است که آیا این تکنولوژی در گلکسی اس ۸ استفاده خواهد شد یا خیر. در حال حاضر شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه قرار است گلکسی اس ۸ از ترکیب دوربین دوگانه استفاده کند، اما این موضوع هنوز قطعی نشده است.

پتنت سامسونگ

با این حساب اگر از ترکیب دوربین دوگانه در گلکسی اس ۸ استفاده نشود، به احتمال زیاد شاهد محصولی خواهیم بود که از این تکنولوژی بهره می‌برد. البته ممکن است این محصول، گلکسی نوت ۸ باشد.منبع :زومیت