سامسونگ ظرفیت تولید پنل اولد مورد نیاز آیفون ۸ را افزایش داد

براساس شنیده‌ها اپل تولید انبوه آیفون ۸ را آغاز کرده است. حال جدیدترین خبرها نشان از این دارد که سامسونگ به عنوان بزرگ‌ترین تامین کننده‌ی نیاز اپل به پنل‌های اولد مورد نیاز آیفون ۸، هفت خط تولید پنل‌های اولد را به حداکثر ظرفیت خود رسانده تا نیاز اپل را به این پنل پاسخ گوید.

براساس اطلاعات ارائه شده توسط ETNews، سامسونگ در طول هفته‌های اخیر با انجام بررسی‌های دقیق روی هر یک از ۷ خط تولید اختصاص یافته برای تولید پنل‌های اولد مورد نیاز آیفون ۸، ظرفیت این خطوط را به بیشترین میزان خود افزایش داده است. سامسونگ دیسپلی را باید به عنوان تنهاترین تامین کننده نیاز اپل به پنل‌های اولد در سال ۲۰۱۷ شناخت. این کمپانی با افزایش تولید ۱۵٫۰۰۰ پنل در ماه و رساندن ظرفیت تولید خود به ۱۰۵٫۰۰۰ پنل در هر ماه، به برنامه‌ی خود برای دست یافتن به حداکثر ظرفیت تولید دست یافته است.

سامسونگ قادر است تا چندین نمایشگر مورد نظر برای استفاده در هر آیفون ۸ را از یک پنل اولد به دست بیاورد، از این‌رو در صورتی که کمپانی کره‌ای با بهره‌وری ۱۰۰ درصد و با حداکثر ظرفیت تولید به فعالیت خود ادامه دهد، قادر است تا بیش از ۱۳۰ میلیون پنل ۵.۸ اینچی اولد را در یک سال در اختیار اپل بگذارد. البته باید در نظر داشت که فرایند تولید پنل‌های اولد دشوار است و نباید انتظار داشت تا شاهد بازده ۱۰۰ درصدی تولید باشیم. براساس آمارهای ارائه شده از بهره‌وری تولید پنل‌های اولد، معمولا بازده تولید در این حوزه در بهترین حالت ۶۰ درصد است.

هرچند سامسونگ در سال ۲۰۱۷ میلادی عنوان تنها تامین کننده‌ی پنل‌های اولد مورد نیاز آیفون را در اختیار دارد، اما گزارش‌های بسیاری منتشر شده که نشان از ورود سایر کمپانی‌ها برای تولید نیاز اپل در سال ۲۰۱۸ دارد. برای مثال می‌توان به ال‌جی اشاره کرد. شنیده‌ها نشان از این دارد که اپل سرمایه‌گذاری ۲.۸ میلیارد دلاری را روی ال‌جی دیسپلی انجام داده تا از این طریق این کمپانی خود را برای تولید پنل‌های مورد نیاز طی سال ۲۰۱۸ آماده کند.

منبع: زومیت