سامسونگ درصدد تولید هدست واقعیت ترکیبی مبتنی بر ویندوز است

مایکروسافت در نظر دارد تا ماه آینده‌ی میلادی چند هدست واقعیت ترکیبی مبتنی بر پلتفرم ویندوز راهی بازار کند، حال آنکه آخرین گزارش‌ها نشان از این دارند که کمپانی کره‌ای سامسونگ نیز در پی تولید هدست واقعیت ترکیبی ویندوز خود است. حساب کاربری WalkingCat تصاویری را فاش کرده که بنابر اطلاعات ارائه شده منتسب به این هدست واقعیت ترکیبی مبتنی بر ویندوز است. به‌نظر می‌رسد این هدست واقعیت ترکیبی از وجود سنسوری برای شناسایی حرکت در ۶ جهت همچون سایر هدست‌های ویندوزی توسعه یافته بهره ببرد.

هدست واقعیت ترکیبی ویندوزی سامسونگ

هرچند تصاویری از این هدست واقعیت ترکیبی فاش شده اما اطلاعات چندانی از این هدست در دست نیست. همانطور که در تصویر نیز مشاهده می‌کنید به نظر می‌رسد هدست واقعیت ترکیبی سامسونگ از وجود یک هدفون ساخت AKG به‌صورت پیش فرض بهره می‌برد. از این نظر هدست واقعیت ترکیبی سامسونگ را باید مشابه هدست ریفت وی آر آکیولس بدانیم. همچنین باید به این نکته اشاره کنیم که به نظر می‌رسد سامسونگ در نظر دارد تا این هدست واقعیت ترکیبی را با بهره‌گیری از کنترلرهای مایکروسافت همراه کند. مایکروسافت هفته‌‌ی بعد مراسمی را برای ارائه‌ی اطلاعات در مورد سیستم واقعیت ترکیبی خود برگزار خواهد کرد که احتمالا هدست سامسونگ نیز بخشی از این مراسم را به خود اختصاص خواهد داد.

هدست واقعیت ترکیبی ویندوزی سامسونگ

مایکروسافت در نظر دارد تا هدست‌های واقعیت ترکیبی ویندوزی را قبل از به‌روزرسانی کریترز پاییزی که در تاریخ ۲۵ مهرماه منتشر می‌کند، طی مراسمی در ۱۱ مهرماه رونمایی کند. اولین هدست متعلق به ایسر بوده و با قیمت ۲۹۹ دلار راهی بازار خواهد شد. اچ‌پی نیز هدستی را با کنترلرهای مایکروسافت با قیمت ۴۵۰ دلار راهی بازار خواهد کرد. دل و لنوو نیز هدست‌های واقعیت ترکیبی خود را با قیمت ۳۴۹ دلار عرضه می‌کنند. در این بین هرچند ایسوس نیز هدست خود با طراحی چند ضلعی را معرفی کرده، اما هدفی برای عرضه این هدست تا بهار سال ۲۰۱۸ میلادی ندارد.

منبع: زومیت