سافت بانک یکی از گزینه های خرید بخشی از سهام اوبر است

به گزارش بلومبرگ، شماری از سهامداران کمپانی اوبر با نظر موسسه‌ی سرمایه‌گذاری بنچمارک که یکی از اصلی‌ترین سهامداران اوبر و عضو هیئت مدیره‌ی این کمپانی است، موضوع جدیدی را مطرح کرده‌اند که شامل فروش بخشی از سهام اوبر به سافت‌بانک ژاپن یا یک سرمایه‌گذار دیگر است.

فروش سهام اوبر به معنای یافتن سرمایه‌گذاری جدید برای کمپانی است که سرمایه‌ی بیشتری را در اختیار این سرویس اشتراک‌گذاری خودرو قرار می‌دهد. هنوز جزئیاتی از میزان سهامی که در اختیار سافت‌بانک یا هر سرمایه‌گذار دیگر قرار خواهد گرفت‌، به همراه مبلغ مورد نیاز منتشر نشده است.

این خبر پس از آن منتشر شده که وال استریت ژورنال هفته‌ی گذشته گزارشی را در مورد بزرگ‌ترین رقیب اوبر در جنوب شرق آسیا منتشر کرد. براساس این گزارش، Grab به عنوان بزرگ‌ترین رقیب اوبر در جنوب شرق آسیا، سرمایه‌ای ۲ میلیارد دلاری را از سوی سافت‌بانک و دی‌دی، بزرگ‌ترین سرویس اشتراک خودرو در چین، دریافت خواهد کرد.

اوبر در ماه‌های اخیر درگیر حاشیه‌ها و مشکلات بزرگی بوده که در نهایت باعث شد تا تراویس کالانیک، موسس و مدیرعامل این کمپانی در حال رشد از سمت خود کنار رود. بزرگ‌ترین دلیل برای کنار رفتن و استعفای کالانیک، فشاری بود که از سوی سرمایه‌گذارانی نظیر بنچمارک به مدیرعامل این کمپانی وارد شد.

منبع: زومیت