ریموت یونیورسال هوشمند Sevenhugs بیش از ۲۵۰۰۰ گجت را کنترل می‌کند


با پیشرفت فناوری ریموت‌های یونیورسال نیز با قابلیت کنترل گجت‌های مختلف، پیشرف کرده‌اند، بطوریکه در CES 2017 شاهد رونمایی ریموت یونیورسال هوشمند Sevenhugs حتی با قابلیت فراخواندن اوبر نیز هستیم.

ریموت‌های یونیورسال نیز شاهد پیشرفت‌هایی به اندازه‌ی پیشرفت دنیای فناوری هستند، چراکه در جریان برگزاری CES 2017  ریموت یونیورسال هوشمندی رونمایی شده که با استفاده از آن می‌توان علاوه بر کنترل تلویزیون، ترموستات نست را نیز در کنار لامپ‌های هوشمند هیو فیلیپس، بلندگوی سونوس و قریب به ۲۵٫۰۰۰ هزار گجت دیگر را به راحتی کنترل کرد. این ریموت کنترل Sevenhugs Smart Remote نام دارد. این ریموت هوشمند نه تنها قادر است گجت‌های هوشمند را کنترل کند، بلکه می‌تواند با بهره‌گیری از اینفرارد و همچنین سنسور تشخیص مکان کاربر و یک API، امکان درخواست تاکسی از اوبر را تنها با نشانه رفتن در منزل با استفاده از ریموت در اختیار کاربر قرار دهد.

سونهاگز برای اولین بار ریموت کنترل خود را نوامبر سال گذشته در کیک‌استارتر به نمایش گذاشت. یک ماه بعد این ریموت موفق شد تا با جلب نظر بیش از ۶٫۰۰۰ نفر و جذب سرمایه‌ی یک میلیون دلاری در مسیر موفقیت گام بردارد. ریموت سونهاگز را باید یک همه کاره‌ی کوچک خواند. این ریموت هوشمند از وجود یک نمایشگر ۳.۵۳ اینچی بهره می‌برد که درصورت نشانه رفتن به سوی هر گجتی تمام قابلیت‌های کنترلی آن را به نمایش می‌گذارد. برای مثال در صورت گرفتن آن به سمت تلویزیون هوشمند سامسونگ، منوی کانال‌ها و قابلیت‌های کنترلی این تلویزیون نمایش داده می‌شود، اما به محض نشانه رفتن آن به سمت لامپ هوشمند هیو فیلیپس، کلید‌های کنترلی خاموش و روشن کردن لامپ با امکان تغییر رنگ لامپ‌ها برای کاربر روی ریموت نمایش داده می‌شوند.

ریموت یونیورسال هوشمند Sevenhugs

این ریموت هوشمند از ارتباط وای‌فای، بلوتوث و مادون قرمز برای اتصال به گجت‌های مختلف استفاده می‌کند. اما اصلی‌ترین قابلیت این ریموت هوشمند در بکارگیری قابلیت تشخیص حرکت و همچنین سنسور‌های تشخیص مکان داخلی نهفته است. با نصب سنسور‌های مورد نظر در مکان‌های مختلف منزل و نشانه رفتن ریموت به سمت هر یک از آن‌ها می‌توان کارهای مختلفی را انجام داد. برای مثال در صورت قراردادن یکی از سنسور‌ها روی در ورودی منزل و نشانه رفتن ریموت به سمت آن، می‌توان سرویس‌هایی را از لیفت یا اوبر درخواست کرد. در صورت قراردادن یک سنسور روی شیشه پنجره و نشانه رفتن ریموت به سمت آن، می‌توان وضعیت آب و هوا را روی ریموت مشاهده کرد.

سونهاگز قابلیت کنترل چندین اکشن بصورت همزمان را نیز برای کاربر به ارمغان می‌آورد. برای مثال با فعال کردن Date Night می‌توان علاوه بر کاهش نور لامپ‌ها کانال تلویزیون را نیز عوض کرده و برای مثال در ساعت مشخص نتفلیکس را اجرا کرد. توسعه‌دهندگان احتمال گم شدن این ریموت را نیز پیش بینی کرده‌‌اند، بطوریکه با نصب اپلیکیشن آن روی گوشی و از طریق کلید Lost & Found می‌توان ریموت را به راحتی پیدا کرد.

کاربران می‌توانند این ریموت را هم‌اکنون با قیمت ۳۲۹ دلار پیش خرید کنند، حال آنکه قیمت آن در زمان عرضه به بازار بیش از ۳۰۰ دلار خواهد بود. با پیش خرید این ریموت می‌توان یک دستگاه ریموت، یک قاب، قاب شارژ و سه سنسور برای نصب در داخل منزل دریافت کرد. اطلاعات ارائه شده نشان از این دارد که با هر بار شارژ و بسته به استفاده، این ریموت عمر باتری چند روز تا چند هفته‌ای دارد.منبع :زومیت