روش‌هایی مفید برای پیشرفت به‌صورت پیوسته

مقاله‌های مرتبط:

ال مک گویر از ۱۹۶۴ تا ۱۹۷۷ سرمربی تیم بسکتبال مردان بود و به همراه تیم مارکت قهرمانی آمریکا را به دست آورد و در سال ۱۹۹۲، نام وی وارد تالار افتخارات بسکتبال شد.

در مصاحبه‌ای از او پرسیدند: «چگونه متوجه میشوید یک بازیکن چقدر خوب است؟» مک گویر در پاسخ گفت: «شما فقط زمانی که پیشرفت یک بازیکن متوقف میشود متوجه میشوید که چقدر خوب است

در قالب سازمان و به‌عنوان یک مدیر، ما باید انتخاب کنیم که پیوسته در حال پیشرفت باشیم یا کمکم جایگاه خود را از دست بدهیم و عواقب آن را بپذیریم. زمانی که عادات انسانهای موفق را بررسی میکنیم، ۷ عادت بارها و بارها تکرار شده‌اند. در ادامه با آنها آشنا میشویم.

۱. بهانه‌گیری نکنید

بهانه آوردن شما را از حرکت روبه‌جلو با اطلاعات جدید بازمی‌دارد و باعث میشود در گذشته بمانید و وارد حاشیه شوید. عذر و بهانه آوردن به‌آرامی ساختار ذهن و فکر شما را به‌جای تمرکز بر بهتر شدن، به سمتی میبرد که درگیر افکار تلخ و منفی شوید.

تلخ و منفی شدن شخصیت شما زمانی اتفاق میافتد که پیشرفت و ترقی بازنده و عذر و بهانه بر شما پیروز میشود. زمانی که کارایی یا درآمدتان مطابق میل و آمال شما نیست، به‌جای این‌که با استدلالهای به‌ظاهر منطقی بهانه‌تراشی کنید، از خودتان بپرسید: «من چگونه باعث به وجود آمدن شرایط کنونی شدم و چه کارهایی باید انجام دهم تا شرایط بهتری پیش رو داشته باشم؟

آیا واقعا میخواهید زندگی‌تان را با بهانه‌تراشی بگذرانید؟

۲. موفقیت دیگران را جشن بگیرید

اگر شما نمیتوانید از موفقیت دیگران خوشحال شوید، جشن گرفتن موفقیت خودتان هم برایتان سخت خواهد شد. پیشرفت، دستاوردها و کیفیت زندگی‌تان را با دیگران مقایسه نکنید. شما فقط باید بر بهتر شدن خودتان تمرکز کنید.

اغلب انسانهایی مدام در حال پیشرفت هستند که سعی میکنند درگیر حس رقابت و مقایسه نشوند و افراد موفق را تحسین میکنند.

راه های موفقیت

جهان بسیار بزرگ است و در آن برای همه و به اندازه‌ی کافی، راه‌ برای موفق شدن وجود دارد

۳. پذیرای نظرها و بازخوردها باشید

نظرها و بازخورد‌‌ها مانند هدیه هستند. انسانهای موفق میدانند که قبل از یک پیروزی بزرگ، ممکن است شکستهای متعددی رخ دهد. گاهی اوقات نتیجهای که از یک شکست میگیریم، کلیدی برای رسیدن به موفقیتی در آیندهی نزدیک است.

۴. برای وضعیت خود تأسف نخورید

افرادی که تمایل به حرکت روبه‌جلو و پیشرفت مداوم دارند، وقتشان را برای احساسات بد نسبت به خودشان هدر نمیدهند. آنها با طی کردن مسیر موفقیت و پیشرفت، اعتمادبه‌نفس کسب میکنند؛ نه با توقف و تمرکز بر اشتباهات یا فرصتهایی که از دست رفته است.

۵. در موقعیت‌های مناسب از ارزش‌های خود بگذرید

انسانهایی که مداوم در حال پیشرفت هستند، زمانی برای تفکر دربارهی این‌که «چه اتفاقی برای من میافتد» صرف نمیکنند؛ بلکه ترقی، تواناتر شدن نسبت به گذشته و یافتن راهی جدید ذهن آنها را مشغول کرده است. در واقع آنها درک کردهاند اگر کار باارزشی انجام دهند، مزایای آن تماما به خودشان بازمی‌گردد و بدون هیچ انتظاری برای هدفشان تلاش میکنند. خودتان را در کاری که به آن باور دارید یا برای مشکلی که شما را به مبارزه طلبیده است ،غرق کنید و مطمئن باشید که اتفاقات خوبی خواهد افتاد.

۶. مخالفت نکنید

مخالفت با همه چیز هرگز باعث پیشرفت نمیشود. هر ایده میتواند محرک ایجاد ایدهای بهتر باشد. به‌جای مخالفت کردن با یک نظر یا پیشنهاد، فکر کنید که این نظر چگونه میتواند در پیشرفت شما تأثیرگذار باشد و از ایدهها به‌عنوان یک سکوی پرتاب استفاده کنید. زمان را برای مخالفت با آنها هدر ندهید.

۷.عمل کردن بسیار مهم‌تر از فکر کردن است

موفقیت

پیشرفت تا زمانی که به آن فکر کنید، به سراغتان نمی‌آید. شما با اعمالتان آن را می‌سازید.

اطلاعات و دانش بدون عمل کردن، اساسا بی‌‌فایده هستند. اتفاقات خوب به سراغ کسانی که منتظرند نمیآید، بلکه به سراغ اشخاصی میرود که از خودشان میپرسند امروز چه کارهایی باید انجام دهم تا اطلاعاتم بیشتر شود و به سمت موفقیت حرکت کنم؟

آیا راه دیگری برای اضافه کردن به روشهای ذکرشده دارید؟ آنها را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: زومیت