رفع خطای نوشتن پرونده روی دیسک با خطا مواجه شد

[ad_1]

نوشتن پرونده روی دیسک با خطا مواجه شد

رفع خطای “نوشتن پرونده روی دیسک با خطا مواجه شد” در وردپرس

همیشه به راحتی فایل ها و نوشته های خود را در وردپرس آپلود کردید اما برای برخی این خطا تازگی دارد و نتوانسته اند پرونده ی تازه ای در پیشخوان وردپرس آپلود کنند خب نگران نباشید برای شما دوستان عزیز راه حل ساده ای مثال آموزش های قبل توضیح خواهم داد.

کاربران مبتدی با دیدن این خطا سریعا دلزده و ناراحت می شوند. اما دیگر با بکار بردن این روش سریعا مشکل را یرطرف می کنند و به کار خود ادامه می دهند. در اصل زمانی که با این خطا رو به رو می شوید بیانگر این است که خطای نوشتن پرونده روی دیسک برای سایت وردپرسی شما رخ داده است.

عوامل رخ دادن خطای “نوشتن پرونده روی دیسک با خطا مواجه شد”

زمانی که این خطا رخ می دهد دلایل مختلفی دارد، اما رایج ترین دلیل سطح دسترسی پوشه ها به درستی تعیین نشده است تنها قابلیت خواندن پوشه فعال می باشد. هر فایل و پوشه در وب سایت شما دارای مجموعه ای از سطح دسترسی ها می باشد، وب سرور شما دسرسی به فایل ها را براساس سطح دسترسیشون کنترل می کند.

تعیین سطح دسترسی نادرست باعث می شود وب سرور نتواند فایل های مورد نظرتون در پوشه دلخواه خود ایجاد و اضافه کند و مشکل در آپلود پرونده یا فایل ها بوجود می آید.

حال در این صورت اگر بخواهید تصاویری یا هر فایلی در بخش مدیریت وردپرس آپلود کنید با خطاهای زیر مواجه می شوید:

  • نوشتن پرونده روی دیسک با خطا مواجه شد.
  • آپلود فایل روی هاست شما با شکست مواجه شده است ، امکان نوشتن فایل وجود ندارد.
  • در پوشه wp-content/upload نمی توانید فایلی ایجاد کنید.

رفع خطای نوشتن فایل روی دیسک در وردپرس

در مرحله اول وارد پنل کاربری هاست خود شوید سپس به بخش فایل منیجر رفته و کلیک راست روی پوشه wp-content و گزینه changes permissions را انتخاب کنید.

سپس در پنجره باز شده سطح دسترسی کاربران و گروه و عمومی را مشاهده می کنید. اکنون سطح دسترسی پوشه را به ۷۵۵ تغییر دهید، تیک هر سه حالت را تنها برای کاربران فعال کرده و تیک حالت write برای گروه و عمومی غیر فعال کنید و در آخر روی change permissions کلیک کنید.

حال سطح دسترسی تعیین شده بر روی تمام زیر پوشه های wp-content اعمال می شود. همچنین این نکته را هم بدانید که سطح دسترسی فایل ها را به ۶۴۴ تغییر دهید. مجددا به پیشخوان وردپرس برگردید و یک پرونده آپلود کنید و خواهید دید که خطای شما رفع شده و فایل شما در رسانه وردپرس آپلود شده است.

موفق و پیروز باشید.

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.

[ad_2]

منبع : میهن وردپرس
جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت میهن وردپرس مراجعه نمایید