ردپای تکنولوژی در مشاغل نوظهور

طبق آماری که از جوامع مختلف گرفته شده است، تعداد افرادی که عاشق شغلشان هستند و در جایگاه مورد نظرشان قرار دارند، بسیار کم است و این جمعیت اندک، اغلب افرادی هستند که به دنبال آرزوهای خود رفته‌ و ایده‌های جدیدی را در مسیرشان اجرا کرده‌اند. شاید بتوان مشاغل حوزه‌ی تکنولوژی مانند فناوری اطلاعات یا برنامه‌نویسی را در این دسته جای داد و جزو مشاغلی شمرد که در سال‌های اخیر ایجاد شده‌اند.

دنیا در حال تغییر است و هرروز بیشتر تحت تأثیر تکنولوژی‌های جدید قرار می‌گیرد. درواقع تخصص‌های جدیدی توسط افراد خلاق و شرکت‌های تجاری به وجود می‌آیند و راه توسعه را می‌پیمایند. فقط کافی‌ است علایق متفاوتتان را در کنار هم بچینید و منتظر ایده‌های نو شوید؛ آنگاه می‌بینید علوم جدید از تلفیق علایق و حوزه‌های مختلف به وجود می‌آیند و درهای جدیدی از کسب‌وکار به‌سوی شما باز می‌شود. پس به‌جای یادگیری و پایبند بودن به یک حوزه‌ی محدود، از جسارتتان برای مطالعات شخصی بهره ببرید و راه‌های جدید را امتحان کنید. از ایده‌های غیر قابل پیش‌بینی‌ خود نترسید. راه‌هایی وجود دارند که افکار نوظهور شما را سازماندهی می‌کنند:

مهارت‌های مختلفتان را تلفیق کنید

اغلب مردم بر حوزه‌ی خاصی تمرکز می‌کنند و مطالعات و تجربیاتشان محدود می‌شود؛ اما این راه برای نوآوری در مشاغل و صنایع مناسب نیست. اگر تابه‌حال با این رویه پیش رفته‌اید، هنوز دیر نشده است! وقت آن رسیده که کمی ریسک‌پذیری به تجربیات گذشته اضافه کنید و با هوشمندی، مهارت‌هایتان در حوزه‌ی جدیدی سرازیر شود. با تجزیه و تحلیل مهارت‌ها و تلفیق آن‌ها با نیازهای امروز جامعه، به ایده‌های کاربردی و خوبی می‌رسید. پس از کشف شغل جدیدتان برنامه‌ریزی، مطالعه و عمل کنید.

به‌روز باشید

امروزه اسب تکنولوژی در تمامی جنبه‌های زندگی تاخته و اتفاقات خوبی همراه با خود رقم زده است. اگر به حوزه‌ی تخصصی‌تان دقیق‌تر نگاه کنید، قطعا به خلأهایی برمی‌خورید که جای کار دارند و می‌توانند سکوی پرتاب موفقیت شما در بین رقبا باشند. لازم است به‌روز باشید و از دنیای فناوری عقب نمانید، زیرا صنعت دنیا به آن سمت می‌رود.

تکنولوژی

به حرف دلتان گوش بسپارید

شاید این یک جمله‌ی کلیشه‌ای باشد. اما حقیقت این است که وقتی به حرف دلتان گوش می‌دهید، شور و شوق بیشتری برای انجام کارها خواهید داشت، این اشتیاق نقاط قوتتان را دور هم جمع می‌کند و موجب رشد کسب‌وکارتان می‌شود.

مقالات مرتبط:

تصور کنید یک باستان‌شناس، علم و اطلاعاتش را با زبان برنامه‌نویسی تلفیق کند و کد‌هایی تاریخی ایجاد کند، یک معمار در سازه‌های خود از ابزارهای تکنولوژی بهره ببرد یا یک طراح لباس ایده‌های خود را با پرینتر سه‌بعدی چاپ کند. دنیای ما با ابتکار عمل و جسارت بسیار هیجان‌انگیز می‌شود و این روز‌ها را به‌زودی شاهد خواهیم بود. پس شما هم با این موج همراه شوید، چشمانتان را به‌سوی فرصت‌های جدید باز کنید، مهارت‌هایتان را دوباره بررسی کنید، با قلب و احساس پیش بروید و به ایده‌های خلاقانه خوش‌آمد بگویید.

منبع: زومیت