دو نسخه‌ی جدید وانت فورد، در راه هستند


پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین وانت دنیا، مدل F-150 تز فورد است. این خودرو به‌زودی با تیونینگ شلبی، بیش از ۷۵۰ اسب بخار قدرت خواهد داشت و در نمونه‌ای دیگر، مجهز به پیشرانه‌ی برقی خواهد شد.

بیش از ۴۰ سال از عرضه اولین مدل وانت فورد با کد F150 می‌گذرد و این خودرو هرسال در رتبه اول تا پنجم پرفروش‌ترین خودروهای امریکا جای داشته است. وانت محبوب فورد، بیشتر برای امریکا و کانادا ساخته می‌شود و هرچند، فروش رسمی و گسترده در دیگر نقاط جهان ندارد، با عنوان پرفروش‌ترین وانت دینا شناخته می‌شود. این در حالی است که سال ۲۰۱۶، فروش این پیکاپ فول سایز به بالاترین رقم در تاریخ خود رسیده و بیش از ۹۶۶ هزار دستگاه بوده است.

شرکت شلبی، مشهورترین تیونر امریکا است و بر محصولات برند فورد، تمرکز دارد. در سال‌های اخیر، نسخه‌های تیونینگ‌شده‌ی فورد موستانگ از شلبی، فروش بالایی در نقاط مختلف جهان داشته‌اند و حالا قرار است، وانت فورد F150 هم در سبد محصولات این تیونر، حضور داشته باشد. نام این پیکاپ قدرتمند، سوپراسنیک خواهد بود.

قرار است، تنها ۱۵۰ دستگاه از ابروانت سوپراسنیک تولید شود. این خودرو با پیشرانه‌ای به قدرت ۷۵۰ اسب بخار عرضه خواهد شد و فعلا نزدیک به ۱۰۰ هزار دلار قیمت‌گذاری شده است. همانند فورد موستانگ سوپراسنیک، وانت شلبی هم از پیشرانه‌ی ۵ لیتری سوپر شارژ و ۸ سیلندر ساخت فورد استفاده خواهد کرد که ۸۳۰ نیوتن‌متر گشتاور دارد.

پیکاپ شلبی، در دونسخه‌ی تک و دو دیفرانسیل عرضه می‌شود که در قسمت هوارسانی دوگانه به پیشرانه، موسوم به فناوری رم‌ایر (Ram Air)، تفاوت‌های زیادی با فورد F-150 رپتور خواهد داشت. ظاهر این خودرو، با رینگ‌های ۲۲ اینچ، جلوپنجره‌ی لانه‌زبنوری طرح شلبی، سپرهای اختصاصی و اگزوزهای جدید، جذاب‌تر از نسخه‌ی استاندارد فورد به نظر می‌رسد. این خودرو با ۵۷ هزار کیلومتر گارانتی کامل و در ۶ رنگ مختلف ارائه خواهد شد.

مدیر شلبی درباره‌ی این پروژه می‌گوید:

فلسفه‌ی کارول شلبی در تیونیگ خودرو، شامل قدرت بیشتر، صدای بهتر، ظاهر جذاب‌تر و فرمان‌پذیری عالی می‌شود. نسخه‌ی سوپراسنیک شلبی از وانت فورد، در کنار پیشرانه‌ی قدرتمند با عملکرد فنی عالی، ظاهری فراتر از دیگر خودروها در این کلاس دارد.منبع :زومیت