دوربین ۸K شارپ با قیمت ۷۷ هزار دلار رونمایی شد + عکس

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از دیجیاتو،‌ سنسور بزرگ این دوربین در کنار مانت PL که با لنزهای زیس، لایکا و غیره سازگاری دارد نوید ثبت تصاویر زیبایی را می دهند.

شارپ برای کاهش سایز این تصاویر ۳۳ مگاپیکسلی از کدک HQX محصول شرکت «گرس ولی» (Grass Valley) استفاده کرده تا فرایندهای پردازش، ذخیره سازی، ارسال و ویرایش را تسهیل کند. وظیفه ذخیره سازی نیز بر عهده یک حافظه SSD دو ترابایتی قرار دارد.

از دیگر ویژگی های ۸C-B60A می توان به دسته یکپارچه بالای دوربین، زاویه یاب، ضبط همزمان با ارائه خروجی و و پد ویژه برای قراردادن دوربین روی شانه اشاره کرد.

گفتنی است شرکت هایی مانند سونی و RED پیش از این دوربین های ۸K را معرفی کرده اند، با این حال قابلیت های دوربین شارپ بیشتر و حرفه ای تر است.


به نظر می رسد شارپ این دوربین را با در نظر گرفتن نیازهای تولید کنندگان حرفه ای و شرکت ها تولید کرده، چرا که تعداد اندکی از کاربران عادی توانایی پرداخت قیمت ۷۷ هزار دلاری آن را دارند.

گفتنی است در حالی که هنوز تلوزیون های ۴K کاملا فراگیر نشده اند و محتوای ۸K چندانی نیز تولید نشده، این کمپانی ژاپنی با نگاه به آینده توسعه تلوزیون های ۸K را نیز در دستور کار خود قرار داده است.

منبع:جام جم آنلاین