دستگیری نوجوان مجارستانی در پی کشف یک حفره امنیتی

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از تک شات، اما مقامات حمل و نقل عمومی بوداپست با نوجوانی که یک نقص امنیتی عمده را در وبسایت آن ارگان یافته بود چنین برخوردی نداشتند و او را روانه زندان کردند.
هکر ۱۸ ساله مجارستانی پس از یافتن نقص امنیتی در وبسایت مرکز حمل و نقل عمومی این کشور و اعلام آن به مقامات دستگیر شد. این وبسایت برای فروش بلیط به کار می رود. این نوجوان متوجه شد که قیمت بلیط ها را می توان فقط با کد منبع صفحه مربوطه و با استفاده از ابزار توسعه کنندگان آن موتور جستجو به راحتی تغییر داد.
او با این روش موفق شد یک بلیط ۳۵ دلاری را به قیمت ۰٫۲۰ دلار خریداری کند. این خرید به این دلیل که وبسایت مورد نظر از هیچ روند تایید درستی خرید برخوردار نیست به راحتی انجام شد.
این نوجوان سپس با مرکز حمل و نقل عمومی تماس گرفت ولی به جای دریافت جایزه و یا حتی قدردانی، به پلیس معرفی شد و شکایتی علیه او به دلیل “هک کردن” سیستم تنظیم و ارایه شد.
در حال حاضر فضای اینترنت علیه این اقدام آکنده از اعتراض است. با وجودیکه مرکز حمل و نقل عمومی اعلام کرده که این حفره امنیتی برطرف شده، تعداد زیادی از هکرهای متعهد در توییتر به چندین حفره امنیتی دیگر در این وبسایت اشاره کرده اند.

منبع:جام جم آنلاین