دریاچه ای مملو از طلا در مشهد

شاید در بیشتر نقاط ایران، شهر مشهد فقط به عنوان یک شهر زیارتی شناخته شده باشد و کمتر کسی از جاذبه های گردشکری آن با خبر باشد و یا از جاهای دیدنی آن و روایت هایی که در مورد آن ها وجود دارد شنیده باشد. اما بر خلاف تصور اکثر افراد، این شهر نه تنها دارای دیدنی های بسیاری است بلکه از اماکن تفریحی زیادی نیز برخوردار است که اگر در گذشته این اماکن جستجویی داشته باشید به داستان های زیبا و گاهی عجیب می رسید که می تواند برای شما جالب باشد.

یکی از اماکن دیدنی و تفریحی مشهد دریاچه چشمه سبز می باشد که در فاصله ۲۰ کیلومتری روستای گلمکان واقع شده است، دریاچه چشمه سبز با مساحتی حدود ۱۵ هکتار، در ارتفاع ۲۵۰۰ متری از سطح دریا قرار گرفته و دارای آب و هایی تقریبا سرد برخوردار است. دور تا دور دریاچه را کوه ها احاطه کرده اند و در گودی بین کوه ها این دریاچه ایجاد شده است، در حال حاضر از آب این دریاچه به منظور آبیاری زمین های کشاورزی اطراف استفاده می شود.

در اطراف این دریاچه به دلیل آب و هوایی نسبتا سرد گیاهان دارویی بسیاری اعم از بادام کوهی، بابونه، زیره، کاسنی و خارشتر رشد می کنند. در این دریاچه ماهی های بسیاری نیز وجود دارد که مکانی مناسب برای علاقه مندان به ماهیگیری می باشد، می توان در این مکان در کنار دوستان و خانواده به تفریح پرداخت و از ماهی های تازه دریاچه غذایی لذیذ را در کنار زیبایی های این دریاچه لذت برد، برای رفتن به دریاچه چشمه سبز یا چشمه سوز می توان از تور مشهد  استفاده کرد.

دریاچه چشمه سبز قدمتی دیرینه دارد به طوری که در شاهنامه فردوسی از آن نام برده شده است، و در آن گفته شده که در سال ۹۶۷ آب این چشمه سر ریز شده و سیل عظیمی راه افتاده و طلاهای بسیاری از آن بیرون ریخته شده و مردم اطراف از آن ها برای معاوضه با اجناس هندی استفاده می کردند، از دیگر روایت ها در مورد دریاچه چشمه سبز، گفته می شود در قدیم آب این دریاچه مقدس شمرده می شده و در زمان ساسانی یزدگرد اول، راه بسیار طولانی را طی می کره تا به این چشمه بیاید و از آن شفا بگیرد.

 تور کیش  و یا سفر به جزیره زیبا و پر عجایب قشم، با تور قشم به راحتی سفر به این جزیره را تجربه کرده و از تفریحات آن لذت ببرید.