درگ دیدنی لامبورگینی هوراکان پرفورمانته با مک لارن ۷۲۰S

پس از عرضه‌ی هایپرکار مک‌لارن P1، چند مدل با زبان طراحی مشابه رونمایی و عرضه شد که هر کدام با تحسین کارشناسان دنیای خودرو مواجه شدند. در مقابل لامبورگینی با حفظ سنت همیشگی خود، سوپراسپرت‌های جذاب با پیشرانه‌ی تنفس طبیعی تولید می‌کند.

McLaren 720S / Lamborghini Huracan Performante

سوپراسپرت ۷۲۰S به عنوان جایگزین ۶۵۰S در «سری اسپرت» مک‌لارن عرضه شده است که برخلاف تصور عموم، عملکرد فنی خارق‌العاده‌ای دارد. پیشرانه‌ی ۸ سیلندر V شکل ۴ لیتری توئین توربوشارژ M840T مک‌لارن، ۷۱۰ اسب بخار قدرت (دور موتور ۷۰۰۰) و ۷۷۰ نیوتن‌متر گشتاور در اختیار مدل زیبای ۷۲۰S قرار می‌دهد. تمام این قدرت توسط گیربکس دوکلاچه‌ی ۷ سرعته به محور عقب فرستاده می‌شود تا مک‌لارن ۷۲۰S با اسکلت‌ فیبرکربن و نهایت سرعت ۳۴۱ کیلومتر بر ساعت، در زمان ۲.۹ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت و ۷.۸ ثانیه به سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد.

McLaren 720S / Lamborghini Huracan Performante

دربرابر ۷۲۰S رقیب ایتالیایی خوش‌صدا، لامبورگینی هوراکان پرفورمانته با پیشرانه‌ی ۱۰ سیلندر V شکل ۵.۲ لیتری تنفس طبیعی، ۶۴۰ اسب بخار قدرت (دور موتور ۸۰۰۰)، ۶۰۰ نیوتن‌متر گشتاور و گیربکس دوکلاچه‌ی ۷ سرعته قرار گرفته است. پرفورمانته با ۲ سیلندر بیشتر و نهایت سرعت ۳۲۵ کیلومتر بر ساعت، در زمان ۲.۹ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت و ۸.۹ ثانیه به سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. سوپراسپرت پرطرفدار لامبورگینی پرفورمانته علاوه بر صدای جذاب‌تر، از سیستم تمام چرخ محرک استفاده می‌کند که بدون شک در شتاب اولیه و شروع حرکت آن تأثیر فراوانی دارد.

McLaren 720S / Lamborghini Huracan Performante

مقاله‌های مرتبط:

در درگ ۴۰۰ و ۸۰۰ متری از حالت سکون، همانطور که قابل پیش‌بینی است، ابتدا هوراکان پرفورمانته جلو می‌افتد اما در نهایت ۸ سیلندر و دو توربوشارژ مک‌لارن حریف ۱۰ سیلندر پرفورمانته می‌شود. مک‌لارن ۷۲۰S با زمان‌های ۱۰.۴۵ و ۱۶.۴۲ به‌ترتیب پیروز درگ ۴۰۰ و ۸۰۰ متری می‌شود. در تست بعدی، درگ در حال حرکت با سرعت حدود ۵۰ کیلومتر بر ساعت انجام می‌شود. هوراکان پرفورمانته برای مدت کوتاهی جلو می‌افتد اما مک‌لارن ۷۲۰S به‌سرعت وارد عمل می‌شود و با اختلاف قابل توجه، سوپراسپرت گاو خشمگین ایتالیا را دشت سر می‌گذارد. در حالی‌که اختلاقف عملکرد این دو مدل در تست درگ ۴۰۰ و ۸۰۰ متری محسوس است، اما قیمت پایه‌ی آن‌ها تفاوت چندانی ندارد.

McLaren 720S / Lamborghini Huracan Performante

مک‌لارن ۷۲۰S با قیمت پایه ۲۸۴ هزار و ۷۴۵ دلار در برابر لامبورگینی هوراکان پرفورمانته با برچسب قیمت پایه ۲۷۴ هزار و ۳۹۰ دلار خودنمایی می‌کند. احتمالاً برای افرادی که تا ۳۰۰ هزار دلار خرج یک خودرو می‌کنند، اختلاف ۱۰ هزار دلاری مشکلی به‌وجود نخواهد آورد و اولویت اصلی خرید، علاقه‌ی شخصی است.

در مجموع لامبورگینی هوراکان پرفورمانته با قدرت و قیمت کمتر اما پیشرانه‌ی بزرگ‌تر، حریف مک‌لارن ۷۲۰S برادر کوچک‌تر هایپرکار هیبرید P1 در تست درگ نمی‌شود. ویدئوی این درگ جالب در ادامه قابل مشاهده است.


منبع: زومیت