خشم ترامپ از فروش میلیونی خودروهای آلمانی در آمریکا

[ad_1]

طبق گزارش خبرگزاری‌ها، در جلسه‌ای که با حضور رهبران اتحادیه‌ی اروپا برگزار شده، دونالد ترامپ، آلمان را برای فروش میلیونی خودروهایش در ایالات متحده “بسیار بد” خطاب کرده است.

طبق اخبار مجله‌ی آلمانی Der Spiegel، دونالد ترامپ گفته است: “آلمانی‌ها بسیار بد هستند. به میلیون‌ها خودرویی که آن‌ها به ایالات متحده می‌فروشند بنگرید. وحشتناک است. ما مقابل این کار خواهیم ایستاد.”

نقل قول گزارش اصلی را می‌توان اینگونه ترجمه کرد که “آلمان‌ها شیطان هستند” اما نویسنده‌ی خبر در توئیتر تصریح کرده است که ترامپ در واقع از کلمه‌ی “بد” استفاده کرده است. بنا به گزارش‌ها ترامپ نظراتش را بر اساس صادرات بیش از اندازه‌ی آلمان به ایالات متحده عنوان کرده است که رویترز می‌گوید در سه ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۷ بالغ بر ۱۴ میلیارد یورو بوده (معادل ۱۵.۷ میلیارد دلار) است. طبق گزارش Der Spiegel، ترامپ تراز تجاری بین دو کشور را ناعادلانه خواند اما ژان کلود یانکر عضو کمسیون اروپا از آلمان‌ها دفاع کرده و می‌گوید تجارت آزاد برای همه خوب است.

سایت تولید بی ام و در امریکا

البته این اولین باری نیست که ترامپ در موضع حمایت از تولید داخل قرار می‌گیرد. دونالد ترامپ قبلاً تهدید کرده بود که خریدارن امریکایی خودروهای تولیدی در مکزیک، باید مالیات ۳۵ درصدی آن‌ها را بپردازند. رئیس جمهور ایالات متحده در ابتدای سال میلادی به یک گزارشگر آلمانی گفت که او تعرفه‌ی واردات جدیدی را بر بی‌ام‌و اعمال می‌کند. امروزه گروه خودروسازی بی‌ام‌و در حال ساخت یک سایت تولیدی در شهر سن لوئیس پوتوسی مکزیک است. اگرچه بی‌ام‌و بسیاری از مدل‌های خود را در امریکا نیز تولید می‌کند. بی‌ام‌و در سایت اسپارتان‌برگ کارولینای جنوبی، رکورد تولید ۴۱۱.۱۷۱ دستگاه خودرو را در سال ۲۰۱۶ به ثبت رسانده است که آنرا به کارخانه‌ای با بالاترین حجم تولیدی در میان تمامی سایت‌های خودروسازی بی‌ام‌و تبدیل کند.

[ad_2]

منبع :زومیت