خدمات یکپارچه تامین اجتماعی روی موبایل ارائه می شود

به گزارش خبرگزاری مهر، این پلتفرم با هدف تسریع دسترسی کاربران به خدمات سازمان تامین اجتماعی روی موبایل راه اندازی شد.

پلتفرم موبایل خدمات یکپارچه تامین اجتماعی روز گذشته با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سالن دولت الکترونیک نمایشگاه بین المللی الکامپ رونمایی شده است.

راه اندازی پلتفرم یکپارچه دولت همراه مبتنی بر موبایل بر بسترهای USSD، IVR، VMS، SMS، SNو MAPP با شماره #١٤٢٠*٤* به منظور تسریع دسترسی مخاطبان تامین اجتماعی به خدمات ارائه شده صورت گرفته است.


محمود واعظی در مراسم رونمایی از این پلتفرم با اشاره به راه‌اندازی سامانه پاسخ‌گویی #١٤٢٠*٤*  توسط سازمان تامین اجتماعی گفت: این اقدام ناشی از توجه سازمان به تسهیل ارائه خدمات به مخاطبان خود بوده و بسیار قابل تحسین است.


وی ادامه داد: اما بهتر است این سامانه به سایر وزارتخانه ها نیز لینک شود تا مردم از یک کانال خدمات موردنیاز خود را دریافت کنند و از این طریق شبکه دولت فعال‌تر شود.


وزیر ارتباطات افزود: سازمان تامین‌اجتماعی یکی از سازمان‌های بزرگ و پرمخاطب کشور است و توسعه خدمات غیرحضوری آن کمک شایانی به مخاطبان این سازمان است تا خدمات موردنیاز خود را آسانتر دریافت کنند و دولت آمادگی خود را از حمایت این‌گونه طرح‌ها اعلام می‌کند.

در این سامانه خدمات متنوعی همچون استعلامات استحقاق درمان، فیش مستمری، استعلام آخرین سابقه بیمه، میزان دستمزد مبنای کسر حق بیمه ارائه می‌شود.


در حال حاضر خدمت نوبت‌ دهی از مراکز درمانی تامین اجتماعی و نمایش آخرین بیمه‌پردازی فرد توسط این سامانه انجام می‌شود.

منبع: خبرگزاری مهر