جگوار در حال آزمایش طرح نهایی I-Pace

بر اساس اخبار منتشر شده در روزهای اخیر، کراس‌اوور الکتریکی I-Pace، در خط تولید شرکت مگنا استیر اتریش، قرار دارد. برند مگنا با سرمایه‌گذاری چند شرکت کانادایی و ۱۰ هزار پرسنل فعال در اتریش، سابقه‌ی همکاری با مرسدس بنز، بی‌ام‌و، آئودی، استون مارتین و پژو دارد.

جگوار I-Pace

فردریش استراک، از مدیران مگنا به خبرنگاران گفت:

شرکت ما از مدت‌ها پیش، به پروژه‌ی تولید جگوار I-Pace، دعوت شده بود تا درباره‌ی توانایی‌های خود، اعلام آمادگی کند. ما تلاش کردیم تا روند ساخت نمونه‌ی اولیه را، برنامه‌ریزی کنیم که شامل ساخت بدنه، فضای داخلی، مونتاژ پیشرانه و قطعات فنی و رنگ‌آمیزی نهائی می‌شود.

جگوار I-Pace

صحبت از تولید خودرویی که قرار است برای اولین‌بار ساخته شود، ساده نیست. ساخت بدنه‌ی تمام آلومنیوم مدل I-Pace و مونتاژ قطعات آن، از یک سو و تولید پیشرانه‌ی الکتریکی و متعلقات مدرن آن توسط جگوار، از سویی دیگر، با چالش‌های زیادی روبرو است.

جگوار I-Pace

مدل I-Pace برای فروش در اروپا آماده می‌شود و تا کمتر از یک سال دیگر، عرضه خواهد شد. این خودرو در سال ۲۰۱۸، در وارد جهانی حضور خواهد داشت و با تسلا مدل Xرقابت خواهد کرد. جالب است بدانید که استراک، شتاب I-Pace را باورنکردنی و بهتر از محصول تسلا می‌داند. او معتقد است به محض فشار پا بر پدال، سرنشینان I-Pace در صندلی‌ها، فشرده خواهند شد.

جگوار I-Pace

سال گذشته، نمونه‌ی مفهومی جگوار I-Pace در نمایشگاه خودروی لس‌آنجلس رونمایی شد و با طراحی عالی و توانایی‌های جالب توجه، مورد استقبال کارشناسان قرار گرفت. بدنه‌ی این خودرو، تنها ۵ سانتیمتر کوتاهتر از کراس‌اوور محبوب F-Pace بود و اعلام شد که دو پیشرانه‌ی الکتریکی آن، بیش از ۴۰۰ اسب بخار قدرت، تولید می‌کنند. مدیران جگوار در آن زمان، رسیدن I-Pace به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت از حالت سکون را، کمتر از ۴ ثانیه اعلام کردند و مدعی شدند همراه باتری‌های ۹۰ کیلووات ساعت، می‌تواند انرژی لازم تا ۵۰۰ کیلومتر داشته باشد.

منبع: زومیت