جستجوی آنی گوگل به‌طور کامل غیر فعال شد

ویژگی گوگل اینستنت (Google Instant) در سال ۲۰۱۰ معرفی شد و هدف اصلی از ایجاد این قابلیت این بود که به آینده‌ی جستجو تبدیل شود. جستجوی آنی گوگل به این گونه عمل می‌کرد که با تایپ عبارات مورد نظر برای جستجو، عبارت کامل مد نظر کاربر به وی پیشنهاد داده می‌شود و در نتیجه در زمان کاربران صرفه‌جویی قابل توجهی می‌شد. این ویژگی در زمان خود خبر بسیار مهمی بود و علاوه بر منابع خبری دنیای فناوری، حتی بسیاری از خبرگزاری‌های عمومی نیز در خبر اضافه شدن قابلیت گوگل اینستنت، این ویژگی را به مخاطبان خود ارائه کردند. قابلیت اینستنت در آن زمان نشان‌دهنده‌ی قدرت فنی گوگل بود و به طور همزمان باعث تقویت محصول اصلی گوگل یعنی موتور جستجو می‌شد.

حال زمان مرگ قابلیت جستجوی آنی گوگل فرا رسیده است. اما دلیل این تصمیم چیست؟ بیشتر کاربران از دستگاه‌های موبایلی (و بدون بهره گرفتن از قابلیت جستجوی آنی گوگل) برای جستجو استفاده می‌کنند و بنابراین یکپارچه کردن دو نسخه‌ی دسکتاپ و موبایلی موتور جستجوی گوگل برای ارائه تجربه‌ی کاربری یکسان، منطقی به نظر می‌رسد.

در ادامه بخشی از بیانیه‌ای که گوگل برای سرچ‌اینچین‌لند ارسال کرده را با هم می‌خوانیم:

ما قابلیت گوگل اینستنت را در سال ۲۰۱۰ معرفی و راه‌اندازی کردیم و هدف اصلی ایجاد این ویژگی این بود که اطلاعات مد نظر کاربران به محض تایپ کلمات مورد نظر در دستگاه‌های دسکتاپ، تا آنجا که امکان دارد به‌سرعت در اختیار آن‌ها قرار گیرد. از آن زمان تا کنون بسیاری از جستجوها از طریق دستگاه‌های موبایلی انجام می‌شود و مسلما در این دستگاه‌ها روش ورودی و روش تعامل افراد متفاوت‌تر بوده و علاوه بر این، موبایل‌ها محدودیت‌هایی در نمایش اطلاعات دارند. با در نظر داشتن این موضوع تصمیم گرفتیم که به کار قابلیت گوگل اینستنت خاتمه دهیم. حال می‌توانیم بر ارائه‌ی روش‌هایی که سرعت جستجو را در تمامی دستگاه‌ها به طور یکسان افزایش دهد، بیشتر تمرکز کنیم.

نظر شما در مورد غیرفعال شدن قابلیت جستجوی آنی گوگل چیست؟

منبع: زومیت