جزئیات جدید از آیفون ۹ و ۹ پلاس + عکس

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از جی. اس . ام، از آنجایی‌که شرکت سامسونگ همچنان بزرگ‌ترین تأمین‌کننده پنل OLED محسوب می‌شود، چندان عجیب نیست که اولین شایعات پیرامون آیفون‌های ۲۰۱۸ اپل که در حال‌حاضر با نام آیفون ۹ و آیفون ۹ پلاس شناخته می‌شود، توسط منابع مطلع از سرزمین مادری سامسونگ یعنی کره به‌دست آمده باشد.

به‌نظر می‌رسد شرکت اپل، دو گوشی آیفون در سال آینده عرضه خواهد کرد؛ یک مدل به صفحه‎نمایش ۵٫۸۵ اینچی OLED مجهز شده است. برای مقایسه بد نیست بدانید که آیفون ۸ نیز که تا چند روز آینده معرفی خواهد شد؛ از صفحه‌نمایش ۵٫۸ اینچی OLED استفاده می‌کند. مدل دیگری که اپل در سال آینده عرضه خواهد کرد، با نمایشگر ۶٫۴ اینچی همراه است.

از آنجایی‌که طراحی بدون حاشیه، امکان عرضه گوشی‌های هوشمند با ابعاد کوچک و نمایشگر بزرگ‏تر را میسر می‌کند؛ آیفون ۶٫۴ اینچی که توسط اپل در سال آینده معرفی می‌شود، احتمالاً ابعادی نزدیک به آیفون ۷ پلاس خواهد داشت. نسخه ۵٫۸ اینچی نیز، به عنوان یک مدل ارتقا یافته با آیفون ۸ یا آیفون X جایگزین خواهد شد.

در صورتی‌که شایعات منتشر شده مبنی بر عرضه آیفون ۹ صحت داشته باشد، اپل یک سال زودتر از موعد درنظر گرفته شده در سال ۲۰۱۹ تمامی گوشی‌های خود را با پنل OLED عرضه خواهد کرد. به همین جهت، آیفون ۸، آیفون ۹ و آیفون ۹ پلاس گوشی‌های OLED اپل خواهند بود که در سال آینده با نمایشگر بدون لبه وارد بازار می‌شود.

پیش‌تر اعلام شده بود اپل، آیفون ۵٫۲ اینچی در سال آینده عرضه خواهد کرد؛ با این‎حال، کوپرتینویی‌ها از عرضه این مدل به دلیل افزایش تقاضا برای محصولاتی با نمایشگر بزرگ‌تر صرف‌ نظر کرده‌اند. به‌نظر می‌رسد خریداران، گوشی‌های هوشمند با صفحه‌نمایش بزرگ‌ را نسبت به محصولات کوچک، ترجیح می‌دهند؛ به همین جهت، اپل از عرضه محصولاتی که دیگر چندان رایج نیست، صرف‌نظر کرده‌ است.

در رابطه با آیفون ۹ نیز اعلام شده که شرکت اپل کار روی توسعه نسل جدید گوشی‌های آیفون خود را زودتر از موعد معمول با سامسونگ و دیگر تأمین‌کنندگان قطعه آغاز کرده است. با توجه به عرضه دو مدل آیفون در سال آینده با نمایشگر OLED، ممکن است این شرکت ساکن در کوپرتینو نزدیک به ۱۷۰ میلیون واحد پنل OLED برای آیفون‌های ۲۰۱۸ خود سفارش دهد.

در حال‌حاضر، شایعات بیشتری پیرامون آیفون‌های ۲۰۱۸ وجود ندارد. برای مقایسه، بد نیست یادآور شویم که اپل امسال سه گوشی آیفون عرضه خواهد کرد؛ آیفون ۷s با نمایشگر ۴٫۷ اینچی LCD، آیفون ۷s پلاس با نمایشگر ۵٫۵ اینچی LCD و آیفون ۵٫۸ اینچی که از نمایشگر ۵٫۸ اینچی OLED و طراحی بدون لبه برخوردار شده است.

منبع:جام جم آنلاین