ثبات نسبی بیت کوین پس از هفته‌ها افزایش ارزش شگفت‌انگیز

[ad_1]

به نظر می‌رسد که بیت‌کوین پس از هفته‌های رویایی دوباره به یک روند باثبات و قابل پیش‌بینی‌تر رسیده باشد.

بیت‌کوین پس از چند مرحله به روند قدیمی خود بازگشته است. این ارز رمزپایه با افزایش ۴.۱ درصدی به ارزش ۲۴۰۷ دلار به ازای هر بیت‌کوین مبادله شده است. این اتفاق به دنبال انتشار خبر پیرامون اجازه‌ی سه تبادل‌کننده‌ی بزرگ چینی به مشتریانشان برای برداشتن بیت‌کوین‌های خود از حساب‌هایشان رخ داده است.

اخبار جدید در حالی منتشر می‌شود که ما پیش از این شاهد چندین ماه از روندهای نامطمین برای خریداران بیت‌کوین و مبادله‌کنندگان آن بودیم و پیشتر در ماه فوریه‌ی سال جاری میلادی نیز گفته شده بود که دارندگان بیت‌کوین قادر به بیرون بردن دارایی خود از حساب‌های بیت‌کوینشان نخواهند بود. در همان زمان ما شاهد وجود تهدیدهایی برای شکسته شدن رکورد ارزش آن و رسیدنش به میزان ۱۱۶۱ دلار هم بودیم؛ این در واقع مربوط به زمان پیش از افزایش ۱۰ درصدی ارزش بیت‌کوین و خبرساز شدنش در آن مقطع زمانی بوده است.

اما از آن زمان تا به حال، روندهای بازار برای این ارز رمزپایه‌ی شگفتی‌ساز به خوبی پیش رفته است. جدای از تصمیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار امریکا برای امتناع از پذیرش دو صندوق قابل معامله در بورس برای بیت‌کوین، باز هم بیت‌کوین دارای جریان پایدار و مناسبی بود و خبرهای خوبی نیز در مورد آن به گوش می‌رسید.

روند ارزش بیت کوین

در اوایل ماه آوریل سال جاری میلادی، کشور ژاپن اعلام کرد که بیت‌کوین به عنوان یک روش پرداخت قانونی در این کشور شناخته شده است. در کنار اینها، بزرگ‌ترین خرده‌فروش آنلاین کشور روسیه یعنی پایگاه Ulmart نیز شروع به پذیرش بیت‌کوین به عنوان یک روش پرداخت کردند، هرچند دولت روسیه اعلام کرده بود که تا سال ۲۰۱۸، قصد بررسی استفاده از ارزهای رمزپایه‌ را در تبادلات مالی این کشور ندارد.

هفته‌ی اخیر بود که در کنفرانس کنسنسوس ۲۰۱۷ در شهر نیویورک، گروه واحدهای پول دیجیتال (DCG) متشکل از ۵۶ کمپانی از ۲۱ کشور، به یک موافقت‌نامه برای گسترش بیت‌کوین رسیدند. همین امر باعث شد تا ارزش بیت‌کوین به بالاترین میزان از مان پیدایش این پدیده و به میزان ۲۷۹۸ دلار برسد. گفتنی است که ارزش بیت‌کوین از آغاز سال ۲۰۱۷ تا به حال به مقدار ۱۵۵ درصد افزایش یافته است. شما می‌توانید آخرین میزان ارزش بیت‌کوین را به‌طور دقیق از این لینک مشاهده کنید.

[ad_2]

منبع :زومیت