تویوتا هایلوکس ۲۰۱۸؛ مجوز واردات گرفت

در نخستین ماه از سال جدید، سایت ثبت سفارش فهرستی مبنی‌ بر خودروهای دارای مجوز ورود به کشور منتشر کرده است که در این میان نام وانت‌پیکاپ مشهور تویوتا دیده می‌شود. در حالی‌که دنیا به سمت استفاده از خودروهای سبک تجاری می‌رود، حضور نمونه‌های باکیفیت و کاربردی از این سگمنت در کشور کمتر پیدا می‌شود و به وضوح مشخص است در این بخش نیاز مبرمی به واردات وجود دارد تا شاید باحضور محصولاتی از خودروسازان مطرح جهان، بازار رقابت در میان آن‌ها داغ شود و خودروسازان داخلی نیز آستین خود را برای تولید مدل‌های مشابه و البته باکیفیت بالا بزنند.

Toyota Hilux

هایلوکس، در بازار داخلی و خارجی؛ محبوبیت بالایی دارد. این خودرو با موج واردات دهه‌ی ۸۰ خورشیدی در کشور عرضه شد و مورد استقبال قرار گرفت. نسل هشتم، نسبت به مدل قبلی که در ایران فروخته می‌شد، چهره‌ی متفاوتی دارد و از سال ۲۰۱۵ تولید می‌شود. سه پیشرانه‌ی بنزینی و ۶ نمونه‌ی دیزلی برای هایلوکس قابل سفارش است که طبیعتا با توجه به کیفیت تاسف‌بار گازوئیل داخلی، صرفا مدل‌های بنزینی شانس حضور در ایران خواهند داشت. از سویی دیگر، چنانچه قانون منع واردات خودرو با پیشرانه‌ی حجیم‌تر از ۲.۵ لیتر اجرا شود، صرفا یک نوع قوای محرک برای خریدار ایرانی هایلوکس، قابل انتخاب خواهد بود.

Toyota Hilux

ضعیف‌ترین نسخه‌ی بنزینی از پیکاپ مشهور تویوتا، دارای پیشرانه‌ی ۲ لیتری ۴ سیلندر به قدرت ۱۳۹ اسب بخار در دور موتور ۵۵۰۰ دور بر دقیقه، همراه نهایت گشتاور ۱۸۵ نیوتن‌متر از ۳۸۰۰ دور بر دقیقه است. این محصول با ۲ نوع جعبه‌دنده‌ی ۶ سرعته دستی و ۶ سرعته‌ی خودکار در بازار جهانی عرضه می‌شود. آستانه قیمت هایلوکس با پیشرانه‌ی بنزینی ۲ لیتر در بازار خاورمیانه، نزدیک به ۲۱ هزار دلار است و با آپشن‌های مهم، مثل گیربکس اتوماتیک و سیستم دو دیفرانسیل، حدود ۲۴ هزار دلار فروخته می‌شود. با این حساب، می‌توان مطمئن بود که تویوتا هایلوکس وارداتی هم، بیش از ۳۰۰ میلیون تومان قیمت داشته باشد.

Toyota Hilux

منبع: زومیت