تولید انبوه آیفون ۸ از هفته سوم سپتامبر آغاز می‌شود

وب‌سایت AppleInsider یادداشت جدیدی از جون ژنگ، تحلیل‎گر مؤسسه‌ی Rosenblatt Securities دریافت کرده است که تأیید می‌کند اپل، آیفون پرچم‏‌دار جدیدش را بدون سنسور اثرانگشت عرضه خواهد کرد. گمان می‌رود در صورت عرضه‌ی آیفون ۸ با حسگر اثرانگشت زیر نمایشگر، بازدهی تولید پرچم‏‌دار جدید اپل پایین باشد؛ به همین جهت، کوپرتینویی‏‏‏‌ها تصمیم گرفته‌اند تا آیفون جدید خود را بدون سنسور اثرانگشت ارائه دهند.

با توجه به عرضه‌‌نشدن آیفون ۸ با سنسور اثرانگشت، شرکت اپل تولید انبوه آیفون ۸ خود را به هفته‌ی سوم سپتامبر موکول خواهد کرد؛ یک هفته، زودتر از آنچه که پیش‌بینی شده بود. این تحلیل‌گر، در ادامه اعلام کرده است که در سه‌ماهه‌ی منتهی به ماه سپتامبر، اپل بیشتر از ۵ میلیون واحد از گوشی آیفون ۸ را تولید نخواهد کرد. هم‏چنین، میزان تولید آیفون ۸ در سه‌ماهه‌ی منتهی به دسامبر، بین ۳۰ تا ۳۵ میلیون واحد عنوان شده است.

مقاله‌های مرتبط:

برای آیفون ۷ اس و آیفون ۷ اس پلاس که به نمایشگر LCD مجهز خواهند بود و از سنسور اثرانگشت استفاده خواهند کرد؛ میزان تولید در سه‌ماهه‌ی منتهی به سپتامبر و دسامبر، به ترتیب ۱۵ میلیون و ۳۵ میلیون واحد اعلام شده است.

اپل برای سه‌ماهه‌ی منتهی به ماه مارس، تولید آیفون ۸ را به ۴۰ میلیون واحد افزایش خواهد داد؛ البته، تولید آیفون ۷ اس و آیفون ۷ اس پلاس در بازه‌ی زمانی مذکور، به ۲۵ تا ۲۸ میلیون واحد کاهش پیدا می‌کند.

بازه‌ی زمانی اعلام شده از سوی جون ژنگ با آنچه که پیش‌تر توسط مینگ‌چی کو اعلام شده بود، تقریباً مطابقت دارد. با این‌‏حال، وی ادعا کرده بود که شاید تنها ۲ الی ۴ میلیون واحد از آیفون ۸ برای عرضه اولیه آماده شود که چندان زیاد نیست.

سنسور اثرانگشت در آیفون ۸، جای خود را به سیستم تشخیص چهره‌ی سه‎‏بعدی خواهد داد. عرضه‌نشدن آیفون ۸ با سنسور اثرانگشت، موضوع چندان جدیدی نیست؛ در هیچ‌یک از گمانه‌زنی‌های اخیر به جای‌گیری حسگر اثر انگشت در زیر نمایشگر اشاره نشده است و حتی تصاویر فاش شده از اجزای داخلی آیفون ۸، عرضه‌نشدن این مدل را با حسگر اثر انگشت یکپارچه تأیید می‏‌کند.

برخی از تحلیل‌گران نیز شایعات پیشین را مبنی بر جای‌گیری حسگر اثر انگشت در پنل پشتی یا زیر دکمه‌‌ی پاور منتفی می‌دانند؛ به همین جهت، اپل از سیستم تشخیص چهره‌ی سه‌بعدی به‌عنوان جایگزین حسگر اثر انگشت استفاده خواهد کرد که براساس شایعات اخیر، می‌تواند در یک میکروثانیه چهره کاربران را شناسایی کند.

اپل به‌صورت هم‌زمان، از آیفون ۸، آیفون ۷ اس پلاس و آیفون ۷ اس رونمایی خواهد کرد و هر سه مدل، ماه سپتامبر (نیمه‌ی دوم شهریور) به‌صورت رسمی معرفی می‌شود. براساس شایعات، آیفون ۸ گران‌قیمت‌ترین گوشی اپل لقب خواهد گرفت و این گوشی با قیمتی بین ۱۱۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار به فروش می‌رسد. آیفون ۷ اس و آیفون ۷ اس پلاس که تغییرات ظاهری چندانی نسبت به نسل گذشته ندارند، با پشتیبانی از قابلیت شارژ بی‌سیم و بدنه‌ای از جنس شیشه، با قیمتی نزدیک به آیفون‌های ۲۰۱۶ شرکت اپل عرضه می‌شود.

برای مطالعه‌ی تمام مقالات مرتبط با آیفون ۸ به این صفحه مراجعه کنید.

منبع: زومیت